window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika z meblościanką i krzesłem.

MEBLOŚCIANKA PAŃSTWA KOWALSKICH – SYSTEM MK & MMM | Lekcje Sztuki

ZAPISY

Opis wydarzenia

Zapraszamy na warsztat inspirowany projektem małżeństwa Bogusławy i Czesława Kowalskich z 1961 roku o tajemniczej nazwie „MMM”, czyli Meble Małych Mieszkań.

W trakcie zajęć uczestnicy stworzą meblościankę 1:1 z wybranych samodzielnie elementów tekturowych, takich jak szafki, półki, szuflady, barek czy toaletka. Skupimy się na prostocie rozwiązań oraz wielości funkcji, które może pomieścić owa zabudowa. Uzyskamy szkielet meblościanki, której funkcje połączone będą w logiczny, prosty system. Naszym głównym materiałem twórczym będą tekturowe pudełka w różnych wielkościach i formach, papierowa taśma, sznurek oraz folia aluminiowa. Za pomocą nożyka do papieru, nożyczek i taśmy klejącej stworzymy tekturową bryłę formą przypominającą popularny mebel z czasów PRL-u. Pracy twórczej towarzyszyć będzie część teoretyczna w formie zwięzłego wykładu oraz ciekawostek z czasów, kiedy projektowano niekonwencjonalne rozwiązania techniczne.

Informacje praktyczne

Kiedy: 25 kwietnia 2023 r.
I grupa – 09.00–10.30
II grupa – 11.00–12.30
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – sala wystawowa
Dla kogo:
dla grup zorganizowanych w wieku 12–15 lat (do 22 osób w grupie)
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadząca: Katarzyna Niedźwiadek

Wydarzenia opatrzone literą „e” na grafice oznaczają wydarzenia edukacyjne

Lekcje sztuki w kwietniu realizowane są w nawiązaniu do wystawy Dizajn w formie. To wystawa Narodowego Centrum Kultury, która opowiada o historii polskiego wzornictwa poprzez dwanaście wyjątkowych obiektów. Każdemu z nich poświęcony jest oddzielny podcast w Audycjach Kulturalnych cyklu NCK (Wystawę będzie można oglądać w Warsztatach Kultury w Lublinie od 14 kwietni do 26 maja 2023.

Data

25 kwietnia 2023
Zakończone!

Czas

09:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro
Kategoria
Go to Top