window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Abstrakcyjna grafika. Pod drzewem leży kobieta.

Między Światem a Zaświatem | spektakl

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają dzieci wraz z opiekunami na opowieści  i warsztaty zainspirowane najnowszą książką „Między Światem a Zaświatem” opowiadaczki Katarzyny Jackowskiej Enemuo i ilustratorki Niki Jaworowskiej–Duchlińskiej.

Spektakl Między Światem a zaświatem

Między światem a zaświatem granice są cienkie jak pajęcza nitka. I wiele jest między nimi bram, tajemnych furtek. I wiele jest istot, które tych przejść strzegą, które pomagają też ludziom wędrować pomiędzy światami. Posłuchajcie opowieści o dziewczynie, która szukała piekła, o chłopcu, który musiał jechać za trzeci las, o dziwnym starcu, który układał się ze śmiercią. O Pszczole przewodniczce, o Leszym, opiekunie lasu, o Pasterzu Wilków. Opowieści z żywą muzyką, oparte na wątkach z kultury tradycyjnej, ale zupełnie nowe i w jakiś sposób opowiadające o nas samych.

Książka „Między Światem a Zaświatem”, oparta na cyklu audycji i słuchowisk radiowych o tym samym tytule (autorką obydwóch jest Katarzyna Jackowska-Enemuo), z ilustracjami Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Albus.

Podczas spotkania możliwy będzie zakup książki w promocyjnej cenie.

Spotkaniu towarzyszy wydarzenie Piąta strona świata – warsztaty rodzinne z ilustratorką Niką Jaworowską-Duchlińską

Informacje praktyczne

Kiedy: 1 października 2022 r., godz. 11.00
Gdzie
: Warsztatów Kultury w Lublinie, ul Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo
: dla dzieci w wieku 8+ wraz z pełnoletnim opiekunem. Opowieści tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM).
Wstęp wolny

Wykonanie

Katarzyna Jackowska-Enemuo – opowieści, śpiew, akordeon, daf, baraban
Z urodzenia Pomorzanka, z wykształcenia antropolog kultury UJ, z natury – nomada, muzykantka i opowiadaczka historii, mama. Od 1998 roku zajmuje się muzyką średniowieczną i tradycyjną. Uczyła się od najlepszych śpiewaków – tych kształconych i tych ludowych. Tworzy własne opowieści i muzykę. Zaglądając do różnych zakątków świata zbiera opowieści i melodie. Realizuje wiele projektów, m.in. muzyczne: Jazgodki, Kubek do Nalewania Snów czy projekt „Migawki”, gdzie uczestniczy w opowieściach i spektaklach. Autorka książki Tkaczka Chmur wydanej w 2021 r. i nagrodzonej Literacką Nagrodą m.st. Warszawy w kategorii literatura dla dzieci .

Mateusz Szemraj – oud, saz, cymbały
muzyk, multiinstrumentalista. Gra na instrumentach strunowych, szarpanych i etnicznych. Współpracuje z wieloma muzykami z kręgu muzyki folk, etno, muzyki dawnej. Realizował projekty m.in. z Mosaic, Wielbłądami, Jazgodkami, Karoliną Cichą i Marią Pomianowską.

 

Projekt realizowany w ramach Spotkań Opowiadaczy Słowodaję.

 

Data

01 października 2022
Zakończone!

Czas

11:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Go to Top