window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na drewnianym stole leży mikrofon. Logo Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Młodzi Raperzy i Raperki! | konkurs

ZAPISY

Opis wydarzenia

Tworzysz muzykę, a w Twoich żyłach płynie rap? Czas wyjść z ukrycia! Chcemy Cię usłyszeć, chcemy dowiedzieć się, co masz do powiedzenia!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, którego laureaci i laureatki zaprezentują się na muzycznej scenie Nocy Kultury! To świetna okazja, aby podzielić się swoją twórczością i zdobyć uznanie lubelskiej publiczności! Tegoroczna edycja Nocy Kultury organizowana jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Dlaczego warto?
Udział w konkursie to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego talentu przed wielotysięczną publicznością festiwalu. Noc Kultury jest wyjątkowym wydarzeniem, które skupia się na promocji sztuki i kultury, a także na zachęcaniu młodych ludzi do poszukiwań artystycznych. Wymiana pomysłów i doświadczeń z innymi muzykami może być nieocenioną wartością dla Waszej pracy i rozwoju artystycznego. Artyści i artystki wybrani w naborze znajdą się w oficjalnym programie Nocy Kultury, zyskają promocję w materiałach drukowanych, na stronie internetowej oraz na social mediach festiwalu.

Jakie są warunki uczestnictwa?

  • W konkursie mogą wziąć udział wykonawcy indywidualni i wykonawczynie indywidualne lub zespoły z całej Polski, którzy tworzą i występują amatorsko i nie mają kontraktu z profesjonalną wytwórnią płytową.
  • Nie zwracamy kosztów podróży i noclegów, nie wypłacamy honorariów, zapewniamy natomiast obsługę techniczną (nagłośnienie, oświetlenie) oraz promocję i dokumentację fotograficzną występu.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2023 r. za pośrednictwem formularza online. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby w wieku 18-25 lat.

REGULAMIN


Harmonogram konkursu

do 30 kwietnia 2023 – nabór zgłoszeń
maj 2023 – eliminacje konkursowe (dokładną podamy wkrótce)
3 czerwca 2023 r. – prezentacja laureatów konkursu na głównej scenie muzycznej Nocy Kultury


O Nocy Kultury

Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie.

Noc Kultury
3/4 czerwca 2023
Lublin – Stare Miasto i Śródmieście
nockultury.pl
Wstęp wolny

Organizatorzy wydarzenia:
Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.
Wydarzenie w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

O Europejskiej Stolicy Młodzieży
Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, został Europejską Stolicą Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie Lublin będzie miał okazję zaprezentować Europie wartości ważne dla młodych, pokazać ich aktywności i skierować uwagę w swoich działaniach na młodzież. Tytuł ESM przyznawany jest przez Europejskie Forum Młodzieży na okres jednego roku. Jego celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście oraz budowanie ich tożsamości europejskiej, ale też wspieranie zaangażowania mieszkańców miasta energią i aktywnością młodych osób. To również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodzieży na wielu płaszczyznach.

Data

27 marca 2023 - 30 kwietnia 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Więcej informacji

ZAPISY
Kategoria
Go to Top