window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Kobieta w okularach patrzy na mężczyznę. Widzimy tylko jego plecy.

Mobilna Strefa Ciszy – live | Sztuka Wrażliwości

Opis wydarzenia

Zapraszamy na niezwykłą rozmowę z Wiolettą Matusiak – nauczycielką, która znalazła sposób na hałas w szkole, a jej projekty mobilnych stref ciszy z filcu stały się hitem.

W typowej polskiej szkole poziom hałasu wynosi 86 dB – w takim natężeniu zagraża on zdrowiu i jest ogromnym wyzwaniem sensorycznym dla wszystkich wrażliwych dzieci oraz osób neuroatypowych. Jak wskazują badania w szkołach przybywa uczniów z wyzwaniami sensorycznymi, którzy wymagają specjalnych warunków, aby móc wyrazić swój potencjał intelektualny.

W odpowiedzi na ten problem Wioletta Matusiak zaprojektowała filcowe „strefy ciszy”, które stanęły w kilku szkołach i bibliotekach. Każdy kto jest zainteresowany posiadaniem takiego filcowego kokonu, może go nabyć od pomysłodawczyni projektu lub sam go uszyć dzięki darmowym wykrojom, które autorka udostępniła w sieci.

Podczas spotkania porozmawiamy o tym niezwykłym projekcie i zaprosimy na warsztat szycia „FASOLI”, który odbędzie się 4 marca w Warsztatach Kultury w Lublinie.

Spotkanie przyjazne autyzmowi.

Informacje praktyczne

Kiedy: 2 marca 2023 r., godz.19.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury
Dla kogo: dla dorosłych
Prowadzenie: Kasia Chróścik z Fundacji Nie tylko Autyzm


Sztuka Wrażliwości

Sztuka Wrażliwości to cykl wydarzeń, warsztatów, webinarów o charakterze integracyjnym i edukacyjnym skierowany do dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu oraz ich opiekunów. Ważnym punktem projektu są działania edukacyjne dla osób spoza środowiska neuroatypowego, zmieniające schematy myślenia o autyzmie poprzez przedstawienie osób autystycznych jako ludzi o szczególnej wrażliwości, stanowiących integralną część naszego społeczeństwa oraz dające przestrzeń w otaczającej nas rzeczywistości dla ich neuroróżnorodności. Projekt przewiduje organizację wydarzeń artystycznych przyjaznych sensorycznie oraz integrujących i tworzących więzi pomiędzy środowiskami osób neurotypowych z osobami neuroróżnorodnymi. Cykl obejmuje również warsztaty skierowane do dzieci i młodzieży autystycznej, aby wyzwolić ich potencjał twórczy z uwzględnieniem szczególnych potrzeb stymulacyjnych oraz wrażliwości sensorycznej tej grupy osób.
Ważnym punktem projektu są działania edukacyjne dla opiekunów osób autystycznych, które nauczą ich tworzenia przyjaznego sensorycznie środowiska dla ich rodzin, służącego integralnemu rozwojowi ich dzieci.

 

Sprawdź także

2.03. 2023 | LIVE : Mobilna Strefa Ciszy
18.03.2023 | Mobilna Strefa Ciszy
24.03.2023 | Majsterkujemy: Drapak dla kota
26.03.2023 | Piotruś Królik i inne zwierzaki

Data

02 marca 2023
Zakończone!

Czas

19:00

Więcej informacji

Facebook
Go to Top