window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika z kolorową hieną na czarnym tle.

Opowieść o Hienie Loli oraz warsztat towarzyszący | Spotkania Opowiadaczy Słowodaję

ZAPISY 

Opis wydarzenia

W ramach Spotkań Opowiadaczy Słowodaję serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na opowieść o Hienie Loli. To współczesna bajka izraelskiej pisarki – Orit Bergman. Historia opowiada o hienie, której wszyscy się bali. Jedynym zwierzątkiem, który docenił jej serce i talent, był ślepy kret. To bajka o równości, o różnicach między nami, które są piękne i sprawiają, że razem możemy zrobić więcej. Opowieść zdecydowanie wzruszająca!

Tekst: Orit Bergman
Tłumaczenie piosenki Loli: Elżbieta Łazarewicz-Wyrzykowska
Występują Opowieści z walizki w składzie:
Joanna Sarnecka – Hiena Lola: opowieści, śpiew;

Anna Woźniak – Kret: opowieści, śpiew;
Maciek Kierzkowski – ukulele.

Informacje praktyczne

Kiedy: 8 grudnia 2023 r., godz. 17.30
Czas trwania: 50 minut
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: dla dzieci 6+ wraz z opiekunami, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Możliwe tłumaczenie na Polski Język Migowy. 
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny

Sprawdź jak dotrzeć do sali

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept

 

Spotkaniu towarzyszy warsztat

Zapraszamy na wspólny warsztat, podczas którego stworzymy i zagramy w podłogową grę planszową. Bohaterkami i bohaterami naszej zabawy będą stworzone przez nas ukochane zwierzęta – pięknie różnorodne i obdarzone wyjątkowymi umiejętnościami. W kilka chwil, za pomocą wyobraźni, nożyczek, kleju i materiałów recyklingowych przeniesiemy się do Szczęśliwego Miasteczka.

Realizacja: Opowieści z walizki w składzie Joanna Sarnecka, Anna Woźniak, Maciej Kierzkowski.

O artystach

„Opowieści z walizki” tworzą Joanna Sarnecka, Ania Woźniak, Maciej Kierzkowski, Marcin Żekało, Katarzyna Wińska, Katarzyna Szurman, Katarzyna Brzozowska i Jacek Mielcarek. 

To grupa artystów, która opowiada historie i gra na instrumentach: akordeonie, skrzypcach, fletach pasterskich, okarynie, handpanie, ngoni i cytrze węgierskiej. Jak mówią sami o sobie: „Od 2009 roku wędrujemy z naszą walizką po wielokulturowej Polsce, ale chętnie przekraczamy granice, by poznawać inne, także odległe kultury poprzez ich baśnie i muzykę. Opowieści to droga do poznawania dziedzictwa kulturowego i doświadczania wspólnoty, także międzypokoleniowej. Uczą uważności, ginącej sztuki słuchania. Dotykamy spraw najważniejszych subtelnym językiem metafory. Sztuką opowieści dzielimy się podczas spektakli i warsztatów storytellingu”. W swoich programach opowieści dotykają tematów ważnych i potrzebnych, zabierają nas do świata wrażliwego i uważnego, gdzie słowo, muzyka i ruch budują emocje, niosą radość i refleksję.  

Informacje praktyczne

Kiedy: 8 grudnia 2023 r., godz. 18.30–19.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: dla dzieci 6+ wraz z opiekunami
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Data

08 grudnia 2023
Zakończone!

Czas

17:30

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Go to Top