window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Śpiewający mężczyzna w śmiesznym kasku na głowie

PIĘKNY JEST ROBOT | Spektakl z cyklu Spotkania Opowiadaczy Słowodaję

Czy cząsteczka może istnieć w dwóch miejscach naraz? Jak brzmiałyby „Bajki robotów” obecnie? O tym wszystkim dowiecie się podczas spektaklu „PIĘKNY JEST ROBOT. Opowieści z krainy kwantów” w ramach projektu Spotkania Opowiadaczy Słowodaję.

 

PIĘKNY JEST ROBOT. Opowieści z krainy kwantów

Fantastyczne opowieści czerpiące z poetyki „Bajek robotów” Stanisława Lema, inspirowane odkryciami współczesnej nauki, prawa ze świata kwantów, możliwość istnienia cząsteczki w dwóch miejscach naraz (jeśli nikt na nią nie patrzy) albo fakt, że to, co jest bardzo mało prawdopodobne wydarzy się, jeśli będzie miało odpowiednio dużo czasu, to świetne motywy do opowiadania fantastycznych historii!
Posłuchajcie opowieści ilustrowanych muzyką elektroniczną: o nieprawdopodobnym smoku, nieobliczalnej maszynie i najpiękniejszym robocie, który okaże się…

Piękne są oczy rżnięte w gwiazdy, piękne antenki zakręcone, piękne są lica metaliczne, układy zero-jedynkowe. Piękny jest robot!

Wystąpią: Jarek Kaczmarek – opowiadanie i muzyka, Bartłomiej Ścibior – muzyka elektroniczna.

Informacje praktyczne

Kiedy: 4 grudnia, godz. 16.00-17.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro

Dla kogo: dzieci w wieku 6+ i ich opiekunów

Wstęp wolny: udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia, podczas spektaklu należy mieć zakryte usta i nos maseczką. Osoby z objawami przeziębienia prosimy o pozostanie w domu.

W 2021 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, w grudniu Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie z jego twórczością. Oprócz spektaklu będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych „Lecimy w kosmos!” oraz obejrzeć wystawę pt. „LEM”.


 

Spotkania Opowiadaczy Słowodaję swoim początkiem sięgają 2008 roku. Przez ten czas mieliśmy okazję wysłuchać wielu historii opowiadaczy z Polski i z zagranicy. Kolejne wydarzenia w ramach tego projektu odbędą się w przyszłym roku. Spotkania Opowiadaczy Słowodaję zapraszają do wspólnego spędzania czasu, snucia opowieści i słuchania historii, które będą nas wzruszać, bawić i pomogą zrozumieć otaczający świat i towarzyszące nam emocje.

 

fot. Agnieszka Cytacka

Tagi:

Data

04 grudnia 2021
Zakończone!

Czas

16:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Go to Top