window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika przedstawiająca różne rodzaje kwiatów i napis "Pieśni z ziół"

Pieśni z ziół | Część 5: Paproć

Opis

Kontynuując pachnące opowieści o ziołach, zapraszamy Was do muzycznej podróży, która tym razem przeniesie nas do świata wierszy i baśni. Ania Broda nie tylko sięga do bogatej skarbnicy pieśni tradycyjnych, na swój sposób interpretując je, ale tworzy także własne utwory. Ich podwaliną są często teksty innych artystów, do których Ania układa muzykę. Tak było i tym razem! Pieśń ułożona do słów wiersza Doroty Gellner opowie nam o tajemniczej paproci. Od dziś kojarzyć będziecie tę roślinę nie tylko z jej kwiatem, który ma zakwitać w czasie najkrótszej nocy w roku. Moc tego ziela jednych skutecznie odstrasza, innym nie pozwala odejść i wyruszyć w świat. Co wydarzyło się pod liściem paproci? Posłuchajcie!

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Jak wiecie, tegorocznym tematem przewodnim Jarmarku Jagiellońskiego są zioła! Nawiązując do tego przebogatego wątku, chcemy pokazać Wam, że te szczególne rośliny są nie tylko ważnym elementem natury, ale także kultury! Ich motyw pojawia się w tradycyjnym rzemiośle i sztuce plastycznej, wierzeniach, a także w pieśniach.

I to właśnie na tym ostatnim temacie skupimy się tym razem! Poprosiliśmy Anię Brodę, wykorzystującą w swojej twórczości muzykę tradycyjną, by przedstawiła Wam swoje interpretacje dawnych pieśni, w których mowa o roślinach.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Informacje praktyczne

Kiedy: piątki (19 czerwca, 26 czerwca, 3 lipca, 10 lipca, 17 lipca, 24 lipca) o 14.00
Gdzie: na fanpage Jarmarku Jagiellońskiego
Dla kogo: dla każdego

Data

17 lipca 2020
Zakończone!

Czas

14:00 - 14:30
Go to Top