window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Wnętrze kościoła oo. Dominikanów. Po lewej stronie mężczyzna grający na bębenku, po prawej kobieta grająca na skrzypcach.

Premiera filmu Apifonia / Matki i córki

Opis wydarzenia:

Prezentowany film będzie opatrzony polskimi napisami. Spotkanie z artystami będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Warsztaty Kultury przygotowały wyjątkową niespodziankę dla fanów festiwalu Jarmark Jagielloński – re:tradycja. Zapraszamy na premierowy seans filmowy, który stanowi dokumentację procesu powstawania produkcji muzycznej stworzonej przez Marcina Sudzińskiego (NoBody) i Ewę Grochowską. Koncert powstał na zamówienie festiwalu Jarmark Jagielloński – re:tradycja i odbył się 22 sierpnia 2021 roku w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z twórcą filmu – Kacprem Pęczułą – oraz Ewą Grochowską i Marcinem Sudzińskim. Spotkanie poprowadzi Józef Szopiński. Będzie to miły powrót do sierpniowego słońca i możliwość zobaczenia, jak wyglądał proces produkcji wydarzenia specjalnego od kuchni.

Po pokazie filmu i spotkaniu odbędzie się krótki koncert artystów, podczas którego będzie można usłyszeć efekty wspólnej pracy, wzajemnych inspiracji i poszukiwań.

Biogramy artystów:

Marcin Sudziński – r. 1978 r. w Lublinie, pszczelarz, kulturoznawca, fotograf, muzyk. W latach 2009-2015 pracował w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, gdzie prowadził pracownię i galerię fotografii. W 2015 r. wyczyścił blisko trzy tysiące szklanych negatywów z kolekcji „Twarze nieistniejącego miasta”, będących w depozycie Ośrodka. W latach 2013 i 2015 współpracował przy produkcjach filmowych „Twarze nieistniejącego miasta” i „Zawód fotograf” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, wcielając się w rolę fotografa i narratora. Wykładał fotografię (UMCS, KUL, Lubelska Szkoła Fotografii). Od 2016 r. pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, prowadząc tam pracownię klasycznej fotografii.

Ewa Grochowska – Skrzypaczka i śpiewaczka, w twórczości muzycznej czerpie ze źródeł muzyki i kultury tradycyjnej, w której się wychowała. Prowadzi badania poświęcone wykonawstwu śpiewu tradycyjnego (przede wszystkim obrzędowego) w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Realizuje nagrania terenowe, zajmuje się działalnością warsztatową i koncertową. Jest autorką projektów edukacyjnych i artystycznych dedykowanych przekazowi międzypokoleniowemu, rekonstrukcji i popularyzacji polskiej muzyki tradycyjnej.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 31 marca 2022, godz. 19.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro

Dla kogo: młodzież, dorośli

Zapisy: wstęp wolny, udział bezpłatny

 

 

Data

31 marca 2022
Zakończone!

Czas

19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria
Go to Top