window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Zdjęcie przedstawia dwa drzewa na tle budynku.

Przenikanie miasta i natury – praktyki artystyczne ǀ Wykład Anieli Mroczek

Jeśli chcesz poznać projekty i akcje artystyczne, które łączy refleksja nad przenikaniem się struktury miasta i natury zapraszamy na spotkanie z Anielą Mroczek!

Opis

Niektóre z działań artystycznych w praktyczny, fizyczny sposób włączają elementy inspirowane przyrodą w miejską przestrzeń, inne zaś poddają analizie idee miasta i natury szukając punktów styku oraz możliwości ich harmonijnej koegzystencji. Jako przykłady takich praktyk można przywołać m.in. Amplifikacja natury grupy CENTRALA, Izy Tarasewicz, Jacka Damięckiego i Anny Ptak, prace Joanny Rajkowskiej, Teresy Murak, Josepha Beuysa, Agnieszki Brzeżańskiej, Michelle Stuart czy też architektoniczne realizacje wybrane na wystawę Cosmowoman – Places as Constellations. Dodatkowo cofniemy się do lat 70. i przypomnimy niektóre działania i rozważania artystów oraz teoretyków zajmujących się przestrzenią publiczną i ekologią. Zastanowimy się jak zmieniło się nasze, mieszkańców miast oraz artystów, postrzeganie miasta i przyrody.

Informacje praktyczne

Kiedy: 28 października, godz. 18.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro.

Wstęp wolny

Biosy

Aniela Mroczek – historyczka sztuki, interesuje się antropologicznym wymiarem sztuki, relacjami między kontekstem społecznym i politycznym a działaniami artystycznymi.

O projekcie

Sztuka/Miasto/Natura to seria wykładów, spotkań, prezentacji organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie, która ma prowokować do innego spojrzenia na zieloną przestrzeń miasta, jej funkcje, potrzeby i cele. Uczestnicy będą się zastanawiać nad miastem jako takim, jego zobowiązaniami wobec mieszkańców i na odwrót, odpowiedzialnością, jaką mieszkańcy mają wobec przestrzeni, w której żyją. Współczesne miasta dynamicznie się zmieniają, a kierunek tego rozwoju określa warunki naszej codzienności. Sztuka natomiast, jako pierwotna społeczna potrzeba człowieka, dostarcza nie tylko wiedzy historycznej, psychologicznej czy socjologicznej na temat relacji człowieka i natury, ale uczestniczy w jej budowaniu inspirując i dając do myślenia.

Tagi:

Data

28 października 2021
Zakończone!

Czas

18:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria
Go to Top