window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na różowym tle czerwone mazaje, które układają się w twarze ludzi.

SELFIE – ilustracja i ziny – warsztaty z Weroniką Lipniewską / Verą King

ZAPISY

Opis wydarzenia

Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnej graficznej zabawy. Warsztaty skierowane są do osób, lubiących proste, a czasem brzydkie grafiki i ilustracje. Spotkanie dla wszystkich, którzy lubią eksperymentować, popełniać błędy i zadawać pytania. Jak uchwycić podobieństwo w rysunku odchodząc od fotorealizmu? Czy autoportret może być abstrakcyjny? Jak uchwycić istotne cechy lub sportretować charakter czy emocje? Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć sobie podczas twórczej zabawy.
Efektem kilkugodzinnej pracy będą autorskie, niewielkie wydawnictwa – ziny. Poza budowaniem indywidualnych narracji skupimy się również na technicznych aspektach projektowania publikacji. Odkrywajmy i dajmy się zaskoczyć!

O artystce

Weronika Lipniewska / Vera King – graficzka i ilustratorka urodzona w Gdańsku, gdzie mieszka i pracuje. Od najmłodszych lat interesuje się sztuką. Zawodowo zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym, tatuażem i działaniami czysto artystycznymi. Ukończyła gdańską ASP. Pracuje ze studentami w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Artystka o sobie

„W swoich pracach promuję osobliwą wersję piękna. Rysunek najczęściej traktuję jako wstęp do projektu. Coś co potem przykładowo wytatuuję czy ulepię, a rysunek zgniotę i wyrzucę do śmieci. Rysuję ludzi, ich twarze, przyrodę i przedmioty codziennego użytku. Oglądam obiekty i w wyobraźni ciągle burzę ich ład, przestawiam, układam po swojemu, odejmuję. Staram się rysować tak, żeby w prymitywny sposób przedstawić sytuację i mój stosunek do niej. Cenię sobie oszczędność środków i materiałów. Nie lubię magazynować. Kończąc studia spaliłam wszystkie swoje rysunki i jest mi lepiej. Coraz częściej rysuję na komputerze. Wybieram rozwiązania najprostsze, nie gustuję w efektach. Czerpię przyjemność ze źle narysowanych elementów. Cieszy mnie niedoskonałość, koślawa linia, zbyt dużo lub zbyt mało pustej przestrzeni”.

IG: twarze_ktore_widze

Informacje praktyczne

Kiedy: 11 listopad 2023, godz. 11.00-18.00 (z przerwą na obiad)
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro
Dla kogo: dla osób w wieku 15+
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

Polecamy również

Oficyna Peryferie – spotkanie z Michałem Chojeckim

 

Data

11 listopada 2023
Zakończone!

Czas

11:00 - 18:00

Więcej informacji

zapisz się

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro
Go to Top