window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na niebieskim tle napis: Trans-making. Culture-city-change. 23-24.09.2022 Lublin Poland

Sorry-memory. Memory of spaces | CULTURE – CITY – CHANGE

Opis wydarzenia:

Warsztat dotyczący działań artystycznych kultywujących pamięć i historię w przestrzeni publicznej dla szerokiej publiczności. Spotkanie będzie składało się z krótkiego wprowadzenia obrazującego nasze działania w tym zakresie w ramach Nocy Kultury. Kolejnym etapem będzie spacer, podczas którego uczestnicy poznają dwa obiekty, które stworzono w podobnym celu, ale które wywołują konflikty społeczne i mocno dzielą publiczność. Celem warsztatu będzie wypracowanie pomysłów na działania wokół tych obiektów, których założeniem będzie niwelowanie konfliktów i zasypywanie podziałów.

Biogramy prowadzących:

Joanna Wawiórka-Kamieniecka (POL)

Studiowała animację i zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej oraz animację kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie pracy w obszarze animacji praktycznej i teoretycznej w sektorze kultury. Pracowała w Galerii Białej, Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją”, Biblio i Domu Kultury „Dom Chemika” w Puławach. W Warsztatach Kultury koordynuje Noc Kultury i jest zaangażowana w Magiczną Latarnię i Małe Inne Brzmienia.

Sylwia Stelmaszczuk (POL)

Jestem animatorem kultury i psychologiem. W Warsztatach Kultury pracuję w Pracowni Edukacji i Animacji Kultury. Jestem koordynatorem projektu Sztuka Wrażliwości, cyklu spotkań integracyjnych i edukacyjnych, warsztatów i webinarów adresowanych do dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) oraz ich rodzin. Interesuję się również street artem i osiedlowymi inicjatywami oddolnymi, w których ludzie tworzą swoją wspólną przestrzeń. Tego rodzaju miejsca pozwalają ludziom dzielić wspólne wartości, które zachęcają do twórczych wysiłków grupowych z korzyścią dla ich społeczności. Interesuję się również rękodziełem i prowadzę warsztaty (głównie szydełkowania).

Informacje praktyczne: 

Kiedy: 24 września, godz. 11.00–13.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Zapisy: warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy poprzez formularz online.

Zobacz cały program wydarzenia CULTURE – CITY – CHANGE.

Data

24 września 2022
Zakończone!

Czas

11:00 - 13:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a
Kategoria
Go to Top