window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Kobieta przebrana w średniowieczny, zielony strój z kapturem stoi w lesie przy kamiennym moście.

Spektrum zainteresowań: LARP | Sztuka Wrażliwości

Opis wydarzenia

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z LARPem, o którym opowiedzą nam Kit i Madka, czyli dwie autystyczne kobiety, które od kilku lat larpują, lecz LARP to nie jedyne ich hobby…

Madka, czyli Anna Lipiec, z zawodu jest plastykiem i archeologiem. To popularyzatorka archeologii, historii i rzemiosł dawnych. Pisze ikony, tworzy komiksy. Zauroczona jest popkulturową wizją postapokaliptycznego świata, LARPem, grami fabularnymi i komputerowymi oraz literaturą fantasy i SF. Związana z polskim uniwersum postapokaliptycznym. Współkoordynatorka i stary wilk frakcji NPC Vultures. Naukowo zajmuje się zabytkowym szkłem nowożytnym. Obiecała, że poprzestanie na milion jednym hobby.

Kit, czyli Katarzyna Wolska, jest muzykiem oraz tłumaczem języka angielskiego. Uwielbia intelektualne wyzwania i różnego rodzaju występy przed ludźmi – im większa widownia, tym lepiej. Pasjonuje ją rysunek, gry RPG i LARPy. Obszarem jej zainteresowań specjalnych jest kolekcjonerstwo lalek, ale jak sama mówi, wpada również w milion mniejszych i krótszych obsesji (sławna kombinacja ASD i ADHD). „Zależy mi na szerzeniu świadomości na temat spektrum autyzmu, szczególnie tego występującego u dorosłych kobiet”.

Prowadzenie: Kasia Chróścik Fundacja Nie Tylko Autyzm

Informacje praktyczne

Kiedy: 21 grudnia 2022, godz. 19.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury
Dla kogo: wydarzenie skierowane jest dla osób w spektrum autyzmu oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem

Wydarzenia opatrzone literą e na grafice oznaczają wydarzenia edukacyjne

Projekt Sztuka Wrażliwości dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logotypy.

Data

21 grudnia 2022
Zakończone!

Czas

19:00

Więcej informacji

Facebook
Go to Top