window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Czarno-biała fotografia Rafała Kasprzyka. Mężczyzna gra na gitarze.

Spotkanie z Rafałem Kasprzykiem | Wieczorne poetów rozmowy

Opis

Rozpoczynamy cykl spotkań literackich prowadzonych przez lubelskiego poetę i animatora Wojciecha Dunin-Kozickiego. Jego pierwszym gościem będzie Rafał Kasprzyk – ur. 1980, poeta, współgospodarz spotkań literackich „u Łuczeńczyka” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie. W 2018 roku zadebiutował tomikiem wierszy pod tytułem „Interakcje, czyli życie oparte na węglu”. W 2020 ukazała się kolejna jego książka, „Dychotomia” (Afront, 2020). Swoje wiersze publikował na łamach „Dziennika Polskiego”, a także w „Odrze”, „Frazie”, „Afroncie”, „Przekroju”, „Helikopterze”, „Tlenie Literackim”, „Arkuszach Literackich”, „Akancie”, a także w kwartalniku mniejszości polskiej na Ukrainie „Krynica”, oraz w kilku antologiach. Ostatnio w drugiej części antologii „Przewodnik po zaminowanym terenie”, wydanej początkiem września przez wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych. Jego teksty krytyczne można zaś znaleźć w „Afroncie”, „Helikopterze”, „ArtPapierze” oraz na internetowej stronie wrocławskiego wydawnictwa „J”. Laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów literackich.

Informacje praktyczne

Kiedy: 28 listopada 2021, godz. 19.00
Gdzie: Cafe Heca, ul. Hipoteczna 5
wstęp wolny

Bios

Wojciech Dunin-Kozicki – poeta, publikował m.in. w „Akcencie”, „Odrze”, „Arteriach” oraz w antologiach „Lublin – miasto poetów” (2013), „Pięć wieków poezji o Lublinie” i (2015) „Lublin – miasto poetów” (2016). W sierpniu 2015 roku nakładem wydawnictwa Koziara Tararara ukazał się jego debiut poetycki pt. „Umysł na posyłki i wiersze na przechadzki”. W roku 2016 ukazała się kolejna jego książka pt. „Układam kamienie, żeby leżały równo”.

Tagi:

Data

28 listopada 2021
Zakończone!

Czas

18:00

Lokalizacja

Cafe Heca
ul. Hipoteczna 5
Kategoria
Go to Top