window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika ze zdjęciem słomianej gwiazdki. Napis: Sprawunki: Tagi Wyjątkowych Rzeczy.

Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy

 

Już wkrótce Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy! Podczas wydarzenia będzie można spotkać twórców, projektantki, rzemieślników i artystki oraz znaleźć niepowtarzalne, bo ręcznie wykonane, świąteczne prezenty dla bliskich. Sprawunki odbędą się 17 grudnia w godz. 10.00–18.00 w siedzibie Warsztatów Kultury, czyli we wnętrzu zabytkowej kamienicy przy ul. Grodzkiej 7, w samym sercu Starego Miasta w Lublinie. Organizatorzy ogłosili listę tegorocznych wystawców.

O wydarzeniu

W tym roku padła rekordowa liczba zgłoszeń na Sprawunki, z czego ogromnie się cieszymy. Spośród blisko 100  zgłoszeń nadesłanych do Warsztatów Kultury podczas naboru, wybraliśmy 27 wystawców, a więc selekcja była naprawdę duża. Do udziału w Sprawunkach zaprosiliśmy te osoby, których wyroby wyjątkowo się wyróżniały spośród nadesłanych zgłoszeń. Są to twórcy i twórczynie z całego regionu lubelskiego, m.in. z Lublina, Zamościa, Janowca, ale i z dalszych zakątów Polski np. z Podkarpacia czy Małopolski. Podobnie jak w ubiegłych latach zależało nam, aby produkty były oryginalne, wysokiej jakości, wykonane z pasją i zaangażowaniem oraz miały unikatowy charakter. Ważnym aspektem była również możliwość umieszczenia ich pod choinką, co oznacza, że miały być niewielkich rozmiarów, a jednocześnie estetyczne i praktyczne – opowiada Agnieszka Wojciechowska z Warsztatów Kultury w Lublinie.

Na Sprawunkach będzie można kupić m.in. biżuterię, ceramikę, grafiki, ozdoby na choinkę, plakaty oraz ręcznie wykonane akcesoria takie jak kosmetyczki, nerki, torby, broszki, wisiory – wszystko, co może się stać bożonarodzeniowym prezentem.

Wierzymy, że tak różnorodny wybór produktów zapewni odwiedzającym Sprawunki wiele inspiracji i pozwoli znaleźć idealny prezent dla bliskich. Wszystkich wystawców i ich wyroby będziemy przez najbliższy miesiąc przedstawiać na Facebooku i Instagramie Warsztatów Kultury, dlatego warto śledzić nasze social media. Wkrótce też przedstawimy program wydarzeń towarzyszący Sprawunkom – świąteczne atrakcje, które zaplanowaliśmy, aby uświetnić ten dzień wszystkim kupującym – dodaje Paulina Skipirzepa-Kamińska z Warsztatów Kultury.

 Kogo będzie można spotkać na Sprawunkach – Targach Wyjątkowych Rzeczy?

Na Sprawunkach znajdziecie także stoisko Warsztatów Kultury w Lublinie, a na nim książki z serii Wschodni Express i gadżety festiwalowe. Dodatkowo słodkości, aromatyczną i rozgrzewającą kawę, gorącą czekoladę, herbatę i grzaniec dla zmarzniętych gości zapewni Bałagan. Wypatrujcie ich na naszych korytarzach. Możecie też pokierować się węchem!

Jak skorzystać ze Sprawunków?

Aby wziąć udział w wydarzeniu jako poszukiwacz oryginalnych prezentów gwiazdkowych lub po prostu miłośnik przedmiotów z duszą, dobrego wzornictwa czy ekologicznych rozwiązań wystarczy przyjść do Warsztatów Kultury w Lublinie na ul. Grodzką 7. Dla klientów i zwiedzających wstęp na Sprawunki jest wolny.

Nie tylko zakupy

Więcej informacji o programie Sprawunków – Targów Wyjątkowych Rzeczy, np. o świątecznej sesji zdjęciowej i mikołajkowym kinie dla dzieci już wkrótce.

Informacje praktyczne 

Kiedy: 17 grudnia 2023 r., godz. 10.00–18.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny

Sprawdź wydarzenia towarzyszące

Świąteczny seans filmowy dla dzieci | 17 grudnia 2023, godz. 11.00

Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych | 17 grudnia 2023, godz. 13.00 

Świąteczna sesja fotograficzna w stylu retro | 17 grudnia 2023, godz. 12.00–15.00 

Zima nie tylko w mieście, czyli najpiękniejsze zimowe pejzaże malarskie – wykład | 17 grudnia 2023, godz. 15.00–16.00 

Świąteczna dekoracja na naszym patio | od 17 grudnia

Tagi:

Data

17 grudnia 2023
Zakończone!

Czas

10:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a
Kategoria
Go to Top