window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Zdjęcie trzech mężczyzn. logo Strefa Innych Brzmień oraz napis 14.10.2021, 19.00 Voices Of The Cosmos.

Strefa Innych Brzmień: Voices of the Cosmos

Opis

Voices Of The Cosmos to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Kapital i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz przez Sebastiana Soberskiego, astronoma z Centrum Astronomii UMK w Toruniu i kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową mają duże doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej.

W ramach Voices Of The Cosmos wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i inne sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony „dźwięków kosmosu” są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych (zarówno cyfrowych, jak i analogowych) oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Jest to projekt unikatowy w Europie, a nawet na świecie, w którym wykorzystano oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej, między innymi z 32-metrowego toruńskiego radioteleskopu. Płyty „Voices of the Cosmos” (2011), „Voices of the Cosmos II” (2013) i „Voices of the Cosmos III” (2019) zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje w prasie ogólnopolskiej i zagranicznej. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne).

Informacje praktyczne

Kiedy: czwartek 14.października 2021, godz. 19.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala widowiskowa

Wstęp wolny

Tagi:

Data

14 października 2021
Zakończone!

Czas

19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top