window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Chłopak siedzący w pokoju ze słuchawkami. W ręku trzyma kabel od słuchawek. Po lewej stronie napis Warsztat Medialabowy.

Stwórz reportaż dźwiękowy z Agnieszką Obszańską!

Zdjęcie: Filip Ćwik / Studio 810

Opis

Interesujesz się dziennikarstwem, a zwłaszcza jego radiową odsłoną? Zdobądź praktyczne umiejętności tworzenia dźwiękowych opowieści na warsztatach pod okiem (i uchem) Agnieszki Obszańskiej, reporterki i dziennikarki związanej z Radiem 357. Stwórz wyjątkowy reportaż i dołącz do grupy medialnych wolontariuszy Warsztatów Kultury!

Czego się nauczysz?

  • uważnego słuchania i poszukiwania dźwiękowych inspiracji
  • tworzenia nagrań terenowych (field recording)
  • kreowania dźwiękowych opowieści
  • pracy z mikrofonem i rekorderem w terenie
  • montażu dźwięku
  • tworzenia różnego typu form dźwiękowych

Kim są medialni wolontariusze?

To grupa osób wspomagająca nas medialnie przy różnych wydarzeniach kulturalnych, zwłaszcza przy naszych letnich festiwalach: Nocy Kultury, Innych Brzmieniach, Carnavale Sztukmistrzów i Jarmarku Jagiellońskim. Dotychczas współpracowaliśmy głównie z fotografami i specjalistami od social media. Teraz chcemy rozszerzyć pole wspólnego działania o reportaże dźwiękowe.

Szukamy osób, które chciałyby z nami współpracować w dłuższej perspektywie, poznawać tajniki dziennikarstwa radiowego i różnych form dźwiękowych na całorocznych warsztatach, tworzyć inspirujące reportaże dźwiękowe z różnego typu wydarzeń kulturalnych.

Informacje praktyczne

Kiedy: 30 września – 2 października 2021 (warsztaty trwają 3 dni)

Harmonogram:
30 września (czwartek), godz. 17.00-19.00
1 października (piątek), godz. 15.00-17.00
2 października (sobota), godz. 11.00-13.00 i 15.00-17.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala medialabowa (I piętro)
Dla kogo: warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 16+. Szczególnie zapraszamy licealistów zainteresowanych dziennikarstwem oraz studentów dziennikarstwa i kierunków związanych z mediami.
Zapisy: poprzez formularz online (liczba miejsc ograniczona; organizator zastrzega sobie możliwość wyboru uczestników warsztatów na podstawie informacji przesłanych w formularzu zgłoszeniowym). Warsztaty są bezpłatne. Odbywają się stacjonarnie z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń.

O prowadzącej

Agnieszka Obszańska – dziennikarka, reporterka, przez wiele lat związana z radiową „Trójką”. Obecnie w Radiu 357 prowadzi autorski program „Obszary”. Odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i relacjonowała najważniejsze festiwale i wydarzenia kulturalne w Polsce i poza nią. Tworzy instalacje, podcasty, słuchowiska i inne formy dźwiękowe, bazujące m.in. na field recordingu – nagrywanych samodzielnie dźwiękach terenowych.

Polecamy także

Zapraszamy również na spotkanie z Marcinem Dymiterem wokół jego książek „Notatki z terenu” i „Przewodnik dla audiokulturalnych”, które poprowadzi Agnieszka Obszańska. Po spotkaniu odbędzie się wieczorny spacer dźwiękowy.

Kiedy: 1 października, godz. 18.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala widowiskowa (II piętro)
Wstęp wolny

Data

02 października 2021
Zakończone!

Czas

17:00 - 19:00

Więcej informacji

Zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala medialabowa, I piętro

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top