window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika z identyfikacją Strefy Innych Brzmień. Ciemne tło, na nim elementy w kształcie elipsy, okrągłe, różowe sfery i zdjęcie zespołu Pokusa

Pokusa – live stream z koncertu | Strefa Innych Brzmień

Opis

W normalnej, nie pandemicznej rzeczywistości, w dniach 25-28 czerwca spotkalibyśmy się na koncertach na Błoniach pod Zamkiem podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2020. Z racji rewolucji jaką na całym świecie wywołał COVID-19, festiwal został przełożony na 3-6 września i wierzymy mocno, że wtedy będziemy już mogli spotkać się z Wami na żywo. Tymczasem, aby nie zostawiać Was na całe lato bez muzyki i festiwalu, uruchamiamy Strefę Innych Brzmień w wersji online i będziemy Was zapraszać na specjalne produkcje koncertowe realizowane w formie streamingów prosto z naszej ulubionej sali widowiskowej Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 5a.

Już teraz obiecujemy Wam prawdziwy efekt WOW i gwarantujemy, że nie poznacie tego miejsca! Zapewniamy – nie będzie to prosta forma, do jakiej pandemia zdążyła Was już przyzwyczaić. ;)


Informacje praktyczne

Strefa Innych Brzmień: Pokusa
Kiedy: 26 czerwca 2020, godz. 19.00
Gdzie: transmisja online na www.innebrzmienia.eu
z sali widowiskowej Warsztatów Kultury w Lublinie

Zapraszamy także do wspólnego oglądania koncertów w staromiejskich kawiarniach i restauracjach. Transmisje dostępne będą w Próba Cafe przy ul. Grodzkiej 5a, w Trybunalska City Pub przy ul. Rynek 4 oraz Hades Szeroka przy ul. Grodzkiej 21.


Zespół, który otworzy w piątek 26 czerwca nasz nowy projekt koncertowy to świeża krew na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Trio Pokusa , w składzie: Natan Kryszk (saksofon barytonowy), Tymek Bryndal (bas) i Teo Olter (perkusja), istnieje od 2012 roku i od tego czasu doskonale sobie radzi na polskiej – i nie tylko – scenie jazzowej. W tym czasie zespół zagrał wiele koncertów, wystąpił na prestiżowych festiwalach, wydał 2 autorskie albumy i zainicjował liczne kooperacje z muzykami polskiej sceny improwizowanej i jazzowej. W 2020 roku w Internecie miał premierę materiał z sesji nagraniowej „LIVE SESH”, dostępny na Bandcampie,a także kaseta wydana przez Dreamland Syndicate – pierwsza odsłona cyklu „Live at Pogłos”.
Inspiracje zespołu obejmują muzykę jazzową, tradycyjną, improwizowaną, elektroniczną, eksperymentalną i hip-hopowo-popularną. Choć może się to wydawać niemożliwe, wszystkie te fascynacje nie dość, że słychać w twórczości Pokusy, to jeszcze tworzą one jej niepodrabialny styl, oparty o muzyczną zadziorność, odwagę, nieskrępowaną ekspresję i unikalne brzmienie, ujawniające związki artystów raczej ze środowiskiem alternatywny, niż stricte jazzowym.


O Strefie

Strefa Innych Brzmień to całoroczny cykl koncertowy, nieodłącznie związany z Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące połączenia. Nie inaczej będzie 26 i 27 czerwca, kiedy za sprawą zaproszonych gości – zespołów Pokusa i Świetliki – będziemy zagłębiać się w meandry muzyki improwizowanej oraz poetyckiego psychorocka. Tym razem koncerty trafią wprost do Waszych domów za pomocą łączy internetowych, ale obiecujemy, że nie będzie to prosta forma, do jakiej pandemia zdążyła Was już przyzwyczaić.

Strefie Innych Brzmień online towarzyszyć będzie kolejna zupełnie nowa inicjatywa – cykl wideocastów przybliżających różne gatunki i style muzyczne związane z polską sceną alternatywną. Będą one korespondowały z cyklem koncertowym, tworząc barwną opowieść o polskiej muzyce, prezentowanych gatunkach i zjawiskach, układając się w swego rodzaju wideosłownik polskiej muzyki. Przewodnikami po meandrach dźwiękowych i kontekstach stylistycznych będą eksperci z branży muzycznej, dziennikarze oraz producenci wydarzeń.

Data

26 czerwca 2020
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

Stream na innebrzmienia.eu

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top