window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na czarnym tle zielony napis "Syzygium".

Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei – reportaż rysunkowy Mariusza Tarkawiana

Opis wydarzenia

Zapraszamy na wystawę rysunku Mariusza Tarkawiana, która jest autorską dokumentacją performance pt. Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei, który odbył się w październiku 2023 r. na Placu Litewskim w Lublinie za sprawą Joanny Dudek, Konrada Kurowskiego, Marysie Micek i Milene Tes. 

Sformułowanie „praktyki aktywnej nadziei” zaczerpnięte zostało przez autorki wydarzenia z książki Joanny Macy i Chris Johnstone, które piszą o wadze zaangażowanej postawy w dobie narastających kryzysów świata współczesnego. Ważnym elementem pracy artystek jest nawiązanie do natury i jej sił witalnych, mocy odradzania się i przeobrażania. Energia, troska i wspólny szacunek są podstawowymi wartościami, o których mówią twórczynie Syzygium. Jako znakomity rysownik i czujny obserwator Mariusz Tarkawian we właściwy sobie sposób dokumentuje działanie artystek tworząc przy okazji własne dzieło.

Biogram artysty

Mariusz Tarkawian (PL) ur. 1983 – artysta rysownik, urodzony w Łukowie, absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 2009 roku uzyskał dyplom z rysunku w pracowni intermediów prof. Jana Gryki.

Informacje praktyczne

Kiedy: 20 listopada 2023 – 30 stycznia 2024, w godz. 9.00 – 17.00 (od poniedziałku do piątku)
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – parter
Wstęp wolny

Data

30 stycznia 2024
Zakończone!

Czas

09:00 - 17:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7
Kategoria
Go to Top