window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Przestrzenne geometryczne kształty na niebieskim tle oraz żółte zdjęcie chłopca w kraciastej koszuli z muszką.

Sztuka wrażliwości | Autyzm – Różnorodnie o sobie

Spektrum autyzmu to pojęcie tak szerokie, że dla większości ludzi stanowi zlepek obiegowych opinii, mitów i stereotypów. Jednak ludzie o większej wrażliwości stanowią integralną, wcale niemałą część społeczeństwa. Podczas naszych spotkań będziemy gościć kilka z tych niesamowitych osób, które opowiedzą, jak wygląda świat z ich perspektywy.

Opis

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu, tym razem z Jankiem Gawrońskim, piętnastolatkiem w spektrum autyzmu i z milionem innych zalet. Janek jest aktorem grupy teatralnej autentyczni artyści, pasjonatem map i pociągów, bohaterem książki pt. „Young Power 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” Justyny Sucheckiej, działaczem w Fundacja Autism Team oraz pomysłodawcą i organizatorem Klubu Świadomej Młodzieży. Janek interweniuje wszędzie tam, gdzie łamane są prawa osób z niepełnosprawnościami. W 2020 roku został uhonorowany „LODOŁAMACZEM Specjalnym” za szczególną wrażliwość społeczną, promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia.

Lubi pisać „słowa prawdziwe o sobie i ludziach”. Obala mity na temat życia w spektrum autyzmu. Kocha ludzi. Po swojemu.
Jak mówi: „Świat jest o włos od mojego dotyku i to bywa trudne”.

Na naszym spotkaniu opowie różnorodnie o sobie, a przede wszystkim zarazi swoją pozytywną energią oraz niesłabnącą motywacją do działania.

Moderatorem spotkania będzie Kasia Chróścik z Fundacji Nie Tylko Autyzm.

Informacje praktyczne

Kiedy: 26 maja 2021, godz. 18.00
Gdzie: ZOOM 

Zapisy: Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń za pośrednictwem formularza online.

Wydarzenie realizowane przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z projektu Sztuka Wrażliwości.

Data

26 maja 2021
Zakończone!

Czas

18:00

Więcej informacji

Zapisy

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top