window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Mężczyzna trzyma w ręce gotowy linoryt.

Typograficzny linoryt – warsztaty graficzne z Marcinem Motywem z motyw print | Patterns of Europe

ZAPISY

Opis wydarzenia

Podczas spotkania pobrudzisz sobie palce, obcując z linorytem, wdzięczną techniką grafiki warsztatowej, która ma swe początki w XIX wieku. Stworzymy abstrakcyjne, typograficzne kompozycje. Za źródło liter i inspiracji posłużą afisze teatralne, stare szyldy, okładki płyt. Będzie to literniczy brikolaż i graficzny recykling. Na warsztatach poznasz podstawy oraz teorię techniki i stworzysz zestaw autorskich odbitek. Dowiesz się, jak dobrać papier i farby i jak w warunkach domowych rozpocząć własną przygodę z linorytem. Przed nami kilka etapów: szukanie inspiracji, stworzenie projektu, przeniesienie go na matrycę, tworzenie odbitek.

O prowadzącym

Marcin Motyw / motyw print – grafik, miłośnik liter. Tworzy abstrakcyjne kolaże z papieru z przeszłością oraz wyraziste, drukarskie kompozycje oparte na typografii. Projektuje je na bazie liter upolowanych w antykwariatach ulubionych miast. To wypadkowa wieloletniej pasji do liternictwa, staroci i pchlich targów oraz poszukiwań fizycznego medium.

motyw.xyzinstagram | facebook

 

Informacje praktyczne

Kiedy: 25 lutego 2024 (niedziela), godz. 10.30–16.30

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala medialabowa

Dla kogo: dla młodzieży 15+ i dorosłych

Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Data

25 lutego 2024
Zakończone!

Czas

10:30 - 16:30

Więcej informacji

zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala medialabowa, I piętro

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top