window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika z mężczyzną siedzącym na fotelu.

Ucz się z natury – warsztat projektowania mebli | Lekcje Sztuki

ZAPISY

Opis wydarzenia

Zapraszamy na warsztaty zainspirowane szczególnymi projektami meblarskimi i ikonami polskiego wzornictwa przemysłowego – fotelami: RM58 Romana Modzelewskiego z 1958 r. oraz TULIPAN zaprojektowanym przez Teresę Kruszewską w 1973 r. Oba meble nawiązują swoim kształtem do form organicznych i są przykładem na to, jak projektantki i artyści widzą i przetwarzają przestrzeń wokół siebie. Podczas warsztatów porozmawiamy o roli projektanta i myśleniu o tym, dla kogo się projektuje, dla jakiego wnętrza oraz jakie są zasady i ograniczenia przy doborze odpowiednich materiałów. Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o funkcjonalności i ergonomii przedmiotów codziennego użytku. Przy pomocy drucików i plasteliny każdy sam spróbuje stworzyć prototyp mebla do konkretnej przestrzeni, uwzględniając jej specyfikę, czyli funkcję, rozmiar, potrzeby właścicieli, estetykę i inne aspekty ważne dla użytkowników i projektantów.

Informacje praktyczne

Kiedy: 19 kwietnia 2023 r.
I grupa – 09.00 – 10.30
II grupa – 11.00 –12.30
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – sala wystawowa
Dla kogo:
dla grup zorganizowanych w wieku 10–15 lat (do 22 osób w grupie)
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadząca:
Florentyna Nastaj

Wydarzenia opatrzone literą „e” na grafice oznaczają wydarzenia edukacyjne

Lekcje sztuki w kwietniu realizowane są w nawiązaniu do wystawy Dizajn w formie. To wystawa Narodowego Centrum Kultury, która opowiada o historii polskiego wzornictwa poprzez dwanaście wyjątkowych obiektów. Każdemu z nich poświęcony jest oddzielny podcast w Audycjach Kulturalnych cyklu NCK (Wystawę będzie można oglądać w Warsztatach Kultury w Lublinie od 14 kwietni do 26 maja 2023.

Data

19 kwietnia 2023
Zakończone!

Czas

09:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro
Kategoria
Go to Top