window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Dwaj mężczyźni idą przez las. W ręce mają strzały. Na środku jest napis: Miasto Movie.

Uwolnienie | Miasto Movie

reż. John Boorman, czas 109’, 1972 r.

Arcydzieło z katalogu Johna Boormana oraz przedstawiciel klasycznych obrazów amerykańskiego kina lat 70., uznawanych dziś za jeden z najlepszych okresów w światowej kinematografii. Bohaterami są czterej mężczyźni, którzy żyją na co dzień w Atlancie, ale  postanawiają wyrwać się z miasta i przeżyć prawdziwą męską przygodę. Ich celem stają się Appalachy, gdzie zamierzają zaliczyć spływ rwącą rzeką, polować, łowić ryby i zdobywać górskie szczyty. Na miejscu szybko jednak dochodzi do konfliktu, spowodowanego w dużej mierze zderzeniem dwóch cywilizacji. Od tej pory „miastowi” będą musieli walczyć o przetrwanie w starciu z agresywnymi autochtonami. Surowy, brutalny, pełen emocji, ale też niepozbawiony majestatycznego piękna obraz Boormana to pozycja obowiązkowa w swoim nurcie. W obsadzie zaś m.in. świetni Jon Voight i Burt Reynolds.

Kiedy: 26 stycznia 2022, godz. 19:00.

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro.

Wstęp wolny. 

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w związku z pandemią Covid-19

Drodzy uczestnicy, zapewne słyszeliście o aktualnych zmianach w przepisach dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych podczas pandemii COVID-19 i chcielibyście wiedzieć jak to wpłynie na Wasz udział w naszych koncertach / pokazach filmowych czy spotkaniach.
Zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH do udziału w naszym wydarzeniu w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób:
1. pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie wymagane na terenie Warsztatów Kultury
2. jeśli posiadasz Unijny Certyfikat COVID tj. jeden z następujących dokumentów umożliwiających niewliczanie Cię w ustanowione limity widzów tj.:
– certyfikat szczepienia, – certyfikat o negatywnym wyniku testu – certyfikat ozdrowienia
weź go ze sobą i pokaż obsłudze przy wejściu do sali. Osoby z takim zaświadczeniem wchodzą bez limitu związanego z bezpieczeństwem covidowym

3. udział w wydarzeniu mogą wziąć także osoby, które nie posiadają żadnego z powyższych certyfikatów, natomiast może zdarzyć się sytuacja, kiedy osiągniemy limit i dlatego warto przyjść wcześniej. Nowe przepisy pozwalają nam wpuścić do siedziby określoną liczbę osób, które zaświadczenia o szczepieniu nie posiadają.
4. jeśli masz objawy przeziębienia, zostań w domu.
Prosimy o wyrozumiałość i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nowe obostrzenia nie wpłynęły negatywnie na odbiór kultury 🙂

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

 

 

Więcej informacji o cyklu Miasto Movie

Tagi:

Data

26 stycznia 2022
Zakończone!

Czas

19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria
Go to Top