window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Napis - W kadrze, Olga Hund, łyski liczą do trzech, spotkanie autorskie, 17 lipca godz. 17:00, próba cafe, lublin. Grafika dwóch rąk oznaczające tłumaczenie spotkania na PJM. Logo Warsztatów Kultury oraz camera femina.

W Kadrze: Spotkanie z Olgą Hund / „Łyski liczą do trzech”

Opis

„Łyski liczą do trzech” to kolejna, po nagradzanym debiucie „Psy Ras Drobnych”, powieść Olgi Hund. O jej nowej książce porozmawiamy z autorką podczas trzeciego tegorocznego spotkania z cyklu „W Kadrze”.
 
W czeskim Zlinie trwa festyn integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaźni Czesko-Caaakańskiej. Caaakowie to mniejszość narodowa nielubiana przez władze i Czechów. Krążą o nich niestworzone legendy – że jedzą koty, z dzikich zwierząt wytapiają smalec, a nawet potrafią czarować. Na dodatek mają trzecie oko. Zdawałoby się, pozbawione specjalnych właściwości, ale niektórzy twierdzą, że caaakańskie kobiety potrafią dzięki niemu błyskawicznie opętać mężczyzn, dlatego zaleca się Czechom nosić ochronne przyłbice.
Podczas festynu dochodzi do tragedii. Policjant przypadkowo strzela do caaakańskiego chłopca. W mieście wybuchają zamieszki. Trójka bohaterów – pankówy Janka i Marie, wplątany przypadkowo w wydarzenia Amerykanin George – oraz Pies, od Którego Wszystko Się Zaczęło wyruszają na poszukiwanie winnego policjanta.
Olga Hund w swojej śmiałej prozie zabiera czytelnika w podróż po czeskich miastach, które wydają się podejrzanie znajome, i opowiada o ulicznym buncie tych, którzy nie mieli wcześniej głosu. To historia o narodzinach pewnej rewolucji, przyprawiona Gombrowiczowską groteską i humorem.
(Źródło opisu: czarne.com.pl)
Olga Hund – pisarka i tłumaczka. Autorka książek Łyski liczą do trzech oraz swojego debiutu literackiego Psy ras drobnych, za który otrzymała Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza i Nagrodę im. Josepha Conrada oraz nominację do Nagrody Literackiej Gdynia.
Jest punkową, co jednoznacznie wpływa na jej literaturę. W wolnych chwilach czyta recenzje bardzo złych lokali gastronomicznych oraz facebookowe porady wiedźm z lasu.
„Urodzona w Małopolsce. W dzieciństwie jeździła na wakacje do Rabki i Krynicy Zdroju. Skończyła studia, ale nie pamięta co i kiedy, za to na pamięć zna całą Granicę Nałkowskiej i książkę o ziołach doniczkowych.”
(Źródło: rozstaje.art)
Weronika Modrzejewska-Rubin – feministka, animatorka kultury, absolwentka Socjologii i Dziennikarstwa na UMCS. Wiceprezeska Fundacji Camera Femina. Od lat związana ze środowiskiem D.I.Y. w Lublinie. Współtwórczyni GRRRLZ GET LOUD – inicjatywy promującej dziewczyny w kulturze niezależnej. Pomysłodawczyni i współorganizatorka QUEERZ GET LOUD – pierwszego lubelskiego festiwalu w pełni poświęconego życiu i twórczości społeczności LGBTQ+.

„W Kadrze”
Cykl kuratorowany przez Fundację Camera Femina
Cykl autorskich spotkań wokół książek – nowości, klasyków i wznowień – wpisujących się we współczesną debatę o dynamicznie zmieniającym się świecie. Wspólnie z gościniami i gośćmi porozmawiamy o tym, co właśnie przeczytałyśmy i co z tego dla nas wszystkich wynika. W Kadrze – w centrum naszej uwagi przedstawimy ludzi, rzeczy oraz zjawiska pomijane bądź niezauważane. Przenosimy do centrum to, co zwykle bywa marginalizowane. Tworzymy kulturę, która włącza.
 

Informacje praktyczne 

Termin: 17.07.2021 g. 17.00
Miejsce: Próba Cafe, ul. Grodzka 5a
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Spotkanie poprowadzi Weronika Modrzejewską – Rubin.
Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Warsztaty Kultury w Lublinie i Fundację Camera Femina.
Streaming online bedzie dostępny na stronie: www.facebook.com/CameraFemina oraz https://www.facebook.com/WarsztatyKultury

Data

17 lipca 2021
Zakończone!

Czas

17:00

Więcej informacji

Facebook Camera Femina

Lokalizacja

Próba Cafe
Grodzka 5a, Lublin
Go to Top