window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Zdjęcie dłoni podczas lepienia garnka na kole garncarskim

Warsztaty garncarskie | Spotkania praktyczne

Opis

Pod okiem mistrza garncarstwa Piotra Skiby poznasz pracę na kole napędzanym nogą i kole elektrycznym oraz techniki lepienia ręcznego, sposoby szkliwienia i zdobienia naczyń.

Warsztaty obejmują też zajęcia teoretyczne oraz zwiedzanie pracowni, galerii i muzeum twórcy. Prace będą wypalane na biskwit. Dodatkowo część wyrobów zostanie poszkliwiona. Wszystkie swoje dzieła będzie można zabrać do domu.

Być może i Ty zostaniesz garncarzem?

Prowadzenie: Piotr Skiba  http://garncarstwo.pl/

Informacje praktyczne

Kiedy: 20 listopada 2021 oraz 4 grudnia 2021 (dwa spotkania dla jednej grupy), rozpoczęcie o godz. 10.00. Czas trwania: ok. 8 godzin, w tym godzinna przerwa (I część) oraz ok. 5 godzin (II część)
Gdzie: Jadwisin 6, Piaski, woj. lubelskie
Dla kogo: Warsztat skierowany do osób dorosłych
Koszt udziału: 100 zł
Zapisy: zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie.

REGULAMIN

UWAGA! Dojazd do Jadwisina we własnym zakresie

Biogram

Piotr Skiba – Jego pracownia garncarska znajduje się w Jadwisinie niedaleko Lublina. Pracuje opierając się na tradycji Czesława Ambrożkiewicza z Urzędowa, którego pracownię odwiedzał jako licealista i student. Tradycje garncarskie Lubelszczyzny kolor, forma, wzornictwo widoczne są w toczonych na kole wyrobach. Wazony, garnki, donice, bańki, dwojaki, a także kominki do ogrodów i domów to tylko niektóre z wyrobów pracowni Pana Piotra. Zajmuje się również ceramiką artystyczną, gdzie rzeźby i naczynia powstają według jego własnych pomysłów. Tradycje garncarskie przekazuje kolejnym pokoleniom przez warsztaty i pokazy. Wykonał naczynia do filmu Quo Vadis w reż/ J. Kawalerowicza. Pan Piotr należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych i jest dwukrotnym laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data

04 grudnia 2021
Zakończone!

Czas

10:00

Więcej informacji

Zapisy

Lokalizacja

Jadwisin
Go to Top