window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na niebieskim tle napis: Trans-making. Culture-city-change. 23-24.09.2022 Lublin Poland

Workshop on stakeholders’ engagement in city making | CULTURE – CITY – CHANGE

Opis wydarzenia:

Czy Osiedle Hansenów czeka dobra przyszłość? Jakie scenariusze widzą dla niego mieszkańcy, użytkownicy targu, lokalni przedsiębiorcy? Jakie potencjały dostrzegają miejscy włodarze i lubelscy spółdzielcy? W jaki sposób łączyć perspektywy
akademików, praktyków, artystów, samorządowców i biznesu? O rewitalizacji osiedla było powiedziane tyle, że trudno ożywiać i wychwytywać ponownie sensy skoro mimo wielu zainteresowanych stron, osiedle starzeje się fizycznie i moralnie. Czy znaczy to, że zmiana nie jest możliwa? Jakiej zmiany Ty chcesz być częścią?

Przekonajcie się sami, przychodząc 24.09 do Muzeum Osiedli Mieszkaniowych na warsztat futurystyczny z Omarem Nagati z kairskiego ALFABRICA FABLAB CLUSTER, żeby wspólnie rozpoznać wartości osiedla i przy wykorzystaniu narzędzi z pola sztuk wizualnych oraz role-play wspólnie rozpoznać możliwe przyszłe scenariusze i ich konsekwencje.

Biogram prowadzącego:

Omar Nagati (EGY)

Praktykujący architekt i urbanista, obecnie mieszkający w Kairze. Po studiach w University of British Columbia w Vancouver i University of California Berkeley przyjął interdyscyplinarne podejście do historii i projektowania miast. Angażuje się w analizy porównawcze z obszaru urban informality w krajach rozwijających się. Wykłada w Urban Design Studio na Uniwersytecie MSA w Gizie, a wraz z Beth Stryker (w ramach działań Cluster – Cairo Lab for Urban Studies, Traninig, and Environmental Research), współstworzył nową platformę do badań i inicjatyw projektowych w centrum Kairu.

Informacje praktyczne: 

Kiedy: 24 września, godz. 11.00-14.00
Gdzie: Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, ul. Wileńska 21
Zapisy: warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy poprzez formularz online.

Zobacz cały program wydarzenia CULTURE – CITY – CHANGE.

Data

24 września 2022
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Muzeum Osiedli Mieszkaniowych
Lublin, ul. Wileńska 21
Kategoria
Go to Top