window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na różowym tle znajdują się logotypy Wschodu Kultury i Innych Brzmień oraz data: 07-10.07.2022, Lublin.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2022

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Oferuje muzykę ambitną, nietuzinkową, poszukującą nowych rozwiązań.
 

Opis Wydarzenia

To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia w samym sercu Lublina. Wszystko to wpływa na niepowtarzalną tożsamość wydarzenia i jego jedyny w swoim rodzaju klimat.
Ale Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Bogaty i wielowątkowy program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina (pokazy unikatowych filmów z krajów Partnerstwa Wschodniego), literatury (każdego roku, w ramach Wschodniego Expressu, wydajemy premierowe tytuły najlepszych wschodnich autorów, wprowadzając je tym samym na polski rynek) i sztuki współczesnej (wystawy plakatów, fotografia uliczna, design). Najmłodsi uczestniczą w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach (autorski program edukacyjny, polegający na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze).

Festiwal jest jednym z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski.
 
Czasy są trudne, a świat współczesny stawia przed nami ekstremalne wyzwania. Nie poddajemy się jednak i wciąż pracujemy nad tegoroczną odsłoną festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w dniach 7-10 lipca 2022. Żywimy ogromną nadzieję, że spędzimy go wspólnie, bezpiecznie i radośnie, także z przyjaciółmi z Ukrainy. Już za moment pojawią się pierwsze innobrzmieniowe ogłoszenia, tymczasem wspólnie posłuchajmy artystów, których oglądaliśmy na festiwalowych scenach, a którzy teraz walczą w obronie swojego kraju. Bądźcie z nami i wspierajcie wolną Ukrainę!!!

Informacje Praktyczne

Kiedy: 7-10 lipca 2022
Gdzie: Lublin – Błonia pod Zamkiem i Stare Miasto
Wstęp wolny

Podczas festiwalu wystapią: 

Godflesh
Lean Left.
Scream 
Soulside 
Girls Against Boys 
Escape-ism

 

Data

07 - 10 lipiec 2022
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Błonia pod Zamkiem
Kategoria
Go to Top