window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Ludzie pod sceną machają rękami i klaszczą. Logo Wschodu Kultury i Innych Brzmień. Napis: 6-9.07.2023 Lublin

Wschód Kultury – Inne Brzmienia | 6-9 lipca 2023

Opis wydarzenia

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć, w samym sercu Lublina, światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia! Podczas Festiwalu prezentowani są artyści, dla których muzyka stanowi inspirację i nieustanne wyzwanie. Sceny Wschodu Kultury – Innych Brzmień łączą ludzi, nurty i style, zapraszając zarówno twórców, jak i publiczność w unikatową podróż.

Niezmiennie inspirująca dla organizatorów jest też – zawarta w nazwie festiwalu – idea „wschodu kultury” i misja zapraszania do Lublina najciekawszych artystów, m.in. z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Gruzja czy Armenia, ułatwiając im tym samym wejście na zachodni rynek muzyczny.
Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Bogaty i wielowątkowy program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. W ramach Małych Innych Brzmień odbędzie się szereg warsztatów dźwiękowych skierowanych dla dzieci i młodzieży.

Festiwal jest jednym z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski. Wschód Kultury – Inne Brzmienia jest w sieci Keychange, co stanowi deklarację związaną z zapewnieniem równowagi płci 50:50 w programie festiwalu.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Tegoroczna edycja Wschodu Kultury – Innych Brzmień organizowana jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.
Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, został Europejską Stolicą Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie Lublin będzie miał okazję zaprezentować Europie wartości ważne dla młodych, pokazać ich aktywności i skierować uwagę w swoich działaniach na młodzież. Tytuł ESM przyznawany jest przez Europejskie Forum Młodzieży na okres jednego roku. Jego celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście oraz budowanie ich tożsamości europejskiej, ale też wspieranie zaangażowania mieszkańców miasta energią i aktywnością młodych osób. To również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodzieży na wielu płaszczyznach. To oznacza, że w tym roku również festiwale organizowane przez Warsztaty Kultury odbędą się pod sztandarem młodych.

 

Informacje Praktyczne

Kiedy:   6–9 lipca 2023
Gdzie: Błonia pod Zamkiem w Lublinie
 Wstęp wolny

Data

06 - 09 lipiec 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Więcej informacji

Inne Brzmienia

Lokalizacja

Błonia pod Zamkiem
Kategoria
Go to Top