window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na białym tle cztery zielone litery "w".

Zostań Wolontariuszem Kultury! | nabór

ZAPISZ SIĘ

Opis wydarzenia:

Po dłuższej przerwie ruszamy z rekrutacją do naszego programu dla Wolontariuszy! Siłą Wolontariuszy Kultury zawsze była ich wewnętrzna młodość i energia. Dlatego w roku, który przybliża nas do momentu, kiedy Lublin będzie świętować uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, chcemy po raz kolejny pokazać, jaki potencjał drzemie w osobach, które decydują się wolontarystycznie wspierać wydarzenia kulturalne!

Współpraca przy ważnych dla miasta i jego mieszkańców wydarzeniach to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, ale także szansa na nawiązanie bliskich znajomości ze wspaniałymi ludźmi, poznanie zespołu, który w pracę wkłada całe swoje serce, a przede wszystkim możliwość zaskoczenia samego siebie tym, jak wiele można się nauczyć i przeżyć w krótkim czasie.

Jednocześnie bardzo ciepło myślimy o dużej grupie naszych Wolontariuszy z Ukrainy, którzy od zawsze byli częścią naszego programu i wydarzeń, podkreślając, że mogą liczyć na nasze wsparcie.

Osoby prowadzące szkolenia od lat są związane z działalnością kulturalną w Lublinie i regionie. Są to pracownicy instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych mający praktyczne doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych o randze lokalnej, regionalnej i międzynarodowej, pracujący z wolontariuszami, a także mający szeroką wiedzę na temat wszelkich działań kulturalnych odbywających się na terenie Lublina i regionu. Warto dodać, że często są to osoby, które swoje pierwsze doświadczenia przydatne w pracy zdobywały właśnie podczas działań wolontariackich.


Kim jest Wolontariusz Kultury?

To osoba, która kocha kulturę i chce być częścią ważnych dla Lublina wydarzeń. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy zapraszamy mieszkańców Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury?

Przygotowaliśmy dla Was cykl bezpłatnych warsztatów i praktyk, dzięki którym zyskacie szeroką wiedzę, aby sprawnej współpracować z organizatorami wydarzeń kulturalnych oraz sprawniej poruszać się w szeroko pojmowanym sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie, regionie i Polsce.

Zajęcia podzieliliśmy na dwa moduły:

Moduł szkoleniowy – podczas którego dowiecie się jak dotrzeć do odbiorcy, jak opowiedzieć o sobie i wydarzeniu, przy którym pomagamy, jakich narzędzi internetowych warto używać, aby kibicować lubianym wydarzeniom, a przede wszystkim spotkacie się z zespołem Warsztatów Kultury, z którym później będziecie współpracować.

Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie (do zaliczenia programu potrzebny jest udział przy co najmniej dwóch wybranych wydarzeniach).

Informacje praktyczne:

Dla kogo: dorośli i młodzież od 16 do 75 lat

Kiedy: Od 9 kwietnia do 11 czerwca 2022; uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym, od 3 do 4 spotkań w miesiącu, w wymiarze 6 godzin.

Od czego zacząć?

  1. Wypełnij formularz online Od 14 do 28 marca 2022 czekamy na Wasze zgłoszenia.
  2. Poczekaj na wyniki rekrutacji (wyniki prześlemy drogą mailową najpóźniej 31 marca)
  3. Przyjdź na pierwsze zajęcia razem z podpisaną umową i regulaminem (zajęcia będą się odbywać w Warsztatach Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20 – 112 Lublin)
  4. Rozpocznij najbardziej innowacyjny i kompleksowy kurs dla wolontariuszy w Lublinie. 

Dokumenty:

UMOWA

REGULAMIN

WSTĘPNY HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Data

14 - 28 marzec 2022
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Więcej informacji

Zapisy
Go to Top