window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Dziewczyna i chłopak siedzą na schodach przed drzwiami. Dziewczyna patrzy na chłopaka. Przed dziewczyną leży torba i kurtka.

Zrozumieć autyzm – pokaz filmu „X+Y” oraz lekcja różnorodności | Sztuka Wrażliwości

Opis wydarzenia

W ramach projektu Sztuka Wrażliwości serdecznie zapraszamy klasy szkół podstawowych na projekcję filmu „X+Y”. Nathan to główny bohater filmu, nastoletni geniusz matematyczny. Świetnie rozwiązuje najbardziej skomplikowane zadania, ma jednak problemy z nawiązywaniem relacji z ludźmi, a szczególnie ze swoją matką. Jest jak żółw zamknięty w skorupie. Od dziecka zmaga się z autyzmem. Jedyną osobą, która rozumiała chłopaka, był tragicznie zmarły w wypadku samochodowym ojciec. Pozbawiony przyjaciół i małomówny Nathan marzy o wygranej w międzynarodowej olimpiadzie matematycznej. W przygotowaniach pomaga mu zupełnie nietypowy nauczyciel, pan Humphreys. Ostatni etap przed wielkim wydarzeniem, obóz naukowy w Chinach, wywołuje w bardzo zaplanowanym życiu Nathana spory zamęt. Czy poradzi sobie z tak irracjonalną siłą, jaką jest miłość?

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja na temat neuroróżnorodności, tolerancji, wykluczeniu w grupach rówieśniczych. Podczas spotkania postaramy się poszerzyć świadomość na temat spektrum autyzmu i jego przejawów oraz będziemy się uczyć wrażliwości na potrzeby naszych kolegów z wyzwaniami.

Kino przyjazne sensorycznie

Reżyseria: Morgan Matthews
Scenariusz: James Graham
Gatunek: Komedia /Dramat
Produkcja: Wielka Brytania
Czas trwania: 104 min
Kino przyjazne sensorycznie.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 11 maja 2023 r., godz. 08.00 i 11.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: pokaz dla klas licealnych

 Projekt Sztuka Wrażliwości dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Data

11 maja 2023
Zakończone!

Czas

08:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Go to Top