Grafika z trzema nagimi kobietami, które tańczą w kole.

W maju na fanów sztuk wizualnych  zapraszamy na dwie wystawy: Słynne Golasy w Sztuce oraz Teatr Edwarda Hartwiga. 

Program

7-24 maja 2024 | Słynne golasy w sztuce
„Słynne golasy w sztuce” to świetna okazja do przełamywania barier i stereotypów związanych z nagością. Najmłodszych zapraszamy również na specjalne otwarcie wystawy, podczas którego będą mogli poczuć się jak prawdziwi znawcy sztuki. Z myślą o nich zostaną przygotowane zdrowe przekąski oraz zagadki pobudzające kreatywność i wyobraźnię. Mile widziani będą także dorośli – „Słynne golasy w sztuce” to wystawa dla całej rodziny!

27 maja – 23 czerwca 2024 | Teatr Edwarda Hartwiga
Teatralny rozdział w życiu zawodowym Hartwiga rozwinął się po drugiej wojnie światowej, kiedy został członkiem Centrali Obsługi Przedsiębiorstw i Instytucji Artystycznych. Jako artysta (a nie jedynie surowy rzemieślnik) nie cieszył się jednak wizją tworzenia kolejnych płaskich i nudnych dokumentacji pozbawionych subiektywnego naddatku. Fotografię teatralną starał się więc traktować kreacyjnie. Pod wpływem fascynacji sztuką sceniczną i oferowaną przez nią możliwością konstruowania równoległych światów stworzył swoje ikoniczne fotoksiążki: „Kulisy teatru” (1969) i „Wariacje fotograficzne” (1978).
Wszystkie prezentowane fotografie pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego, z kolekcji zdjęć przekazanych przez Ewę Hartwig-Fijałkowską, córkę Edwarda Hartwiga.