Obrazek na ścianie. Ludzie otoczeni są drzewami i ptakami.

W styczniu fanów sztuk wizualnych zapraszamy na dwie wystawy. Jedna z nich to praca zbiorowa połączonych sił twórczyń ludowych z artystami i artystkami inspirującymi się tradycją. Druga natomiast to mural Mariusza Tarkawiana.

Program

20 listopada 2023 – 30 stycznia 2024 | Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei – reportaż rysunkowy Mariusza Tarkawiana
Zapraszamy na wystawę rysunku Mariusza Tarkawiana, która jest autorską dokumentacją performance pt. Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei, który odbył się w październiku 2023 r. na Placu Litewskim w Lublinie za sprawą Joanny Dudek, Konrada Kurowskiego, Marysie Micek i Milene Tes. 

1 grudnia 2023 – 30 stycznia 2024 | Wystawa Nożyce – Papier – Nożyce
Wycinanka to wyjątkowy element sztuki ludowej, który jest kultywowany od ponad 150 lat, będąc jednocześnie nieodłączną częścią kultury Polski, Białorusi i Ukrainy. Dawniej był najpiękniejszą ozdobą świątecznego wystroju wiejskiej izby, a dziś stanowi jedną z najbardziej intrygujących form sztuki ludowej. Wschodnie Laboratorium Wycinanki Ludowej to wyjątkowa okazja do wzmacniania artystycznego dialogu między Polakami, Białorusinami i Ukraińcami. Źródłem inspiracji i puntem wyjścia naszych działań będzie tradycyjna twórczość ludowa. Finałem projektu będzie prezentacja kolażu wykonanego wspólnie przez twórców ludowych i artystów wizualnych w przestrzeni publicznej Starego Miasta w Lublinie.