Kolorowe wazony.

Zapraszamy do świata kreatywnych inspiracji i artystycznych doświadczeń! Nasze warsztaty dla klas to doskonała okazja, aby poszerzyć horyzonty i rozwijać kreatywność uczniów. W maju najmłodsi będą mieli okazję poznać przykłady niesamowitych projektów tekstylnych oraz własnoręcznie stworzyć próbki tkanin. Młodzież będzie miała szansę wziąć udział w warsztatach o szkle użytkowym Zbigniewa Horbowego. To niepowtarzalna okazja, aby z bliska poznać tajniki szklarskiego rzemiosła i samodzielnie stworzyć unikalne dzieła sztuki. Na wszystkich chętnych czeka ciekawy warsztat rodzinny dotyczący roli projektanta, podczas którego każdy uczestnik stworzy prototyp mebla. Lekcje sztuki w maju zainspirowane są wystawą „Dizajn w formie”, którą można podziwiać w Warsztatch Kultury w Lublinie do 26 maja.

Program

Artystyczne obiekty szklano-użytkowe. Warsztaty o szkle użytkowym Zbigniewa Horbowego 
Na warsztatach przyjrzymy się z bliska obiektom artystyczno-użytkowym Zbigniewa Horbowego oraz szkłu jako materiałowi – niezwykle plastycznemu, o szerokim zastosowaniu i wielu właściwościach. Wspólnie wykonamy własne kolorowe przezroczyste obiekty (nie)użytkowe i nadamy im funkcje.
Prowadzący: Krystian Kamiński
Kiedy:
11 maja 2023 r., godz. 9.00–10.30
12 maja 2023 r., godz. 9.00–10.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – sala warsztatowa, parter
Dla kogo:
dla grup zorganizowanych w wieku 13–17 lat (do 22 osób w grupie)
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Deko-tkaniny | dla grup zorganizowanych
 Uczestnicy i uczestniczki spotkania poznają przykłady niesamowitych projektów tekstylnych wykonanych przez Aleksandrę Gacę oraz dowiedzą się, jak ważna przy tworzeniu tkanin jest geometria. Podczas części twórczej spotkania weźmiemy na warsztat projektowanie i wykonanie własnych niezwykłych próbek, przyjemnych w dotyku „tkanin”. Prowadząca: Agata Sztorc-Gromaszek
Kiedy: 15 maja 2023 r.
I grupa – 9.00–10.30
II grupa – 11.00–12.30
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Dla kogo:
dla grup zorganizowanych w wieku 7–12 lat (do 22 osób w grupie)
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Ucz się z natury – warsztat projektowania mebli | warsztat rodzinny 

Zapraszamy na warsztaty zainspirowane szczególnymi projektami meblarskimi i ikonami polskiego wzornictwa przemysłowego – fotelami: RM58 Romana Modzelewskiego z 1958 r. oraz TULIPAN zaprojektowanym przez Teresę Kruszewską w 1973 r. Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o funkcjonalności i ergonomii przedmiotów codziennego użytku. Przy pomocy drucików i plasteliny każdy sam spróbuje stworzyć prototyp mebla do konkretnej przestrzeni, uwzględniając jej specyfikę, czyli funkcję, rozmiar, potrzeby właścicieli, estetykę i inne aspekty ważne dla użytkowników i projektantów.
Prowadząca: Florentyna Nastaj
Kiedy: 20 maja 2023 r., godz. 11.00–13.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Dla kogo: dla dzieci w wieku 7 –12 lat wraz z pełnoletnimi opiekunami
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
REGULAMIN

Lekcje sztuki w maju realizowane są w nawiązaniu do wystawy „Dizajn w formie”. To wystawa Narodowego Centrum Kultury, która opowiada o historii polskiego wzornictwa poprzez dwanaście wyjątkowych obiektów. Każdemu z nich poświęcony jest oddzielny podcast w Audycjach Kulturalnych cyklu NCK (Dizajn w formie – Audycje Kulturalne).  Wystawę można oglądać w Warsztatach Kultury w Lublinie od 14 kwietnia do 26 maja 2023.