Zdjęcie przedstawia twórczynię ludową w ujęciu portretowym. Rękoma opiera się o blat stoiska, na którym wyeksponowane są wyroby tradycyjne.

Wielu artystów ludowych sprzedawało swoje prace głównie podczas takich wydarzeń jak Jarmark Jagielloński. Osobisty kontakt z rzemieślnikiem, możliwość bezpośredniego wyboru interesujących nas wyrobów – to wszystko zostało w tej chwili ograniczone. Dlatego też rozpoczynamy wielką akcję #ZnajdźRzemieślnika!

Pozostańmy w kontakcie z twórcami ludowymi, wspierajmy ich swoimi zamówieniami, otaczajmy się pięknym rzemiosłem i sztuką ludową! Wiemy jednak, że nie jest to takie proste bez udziału w festiwalach i targach twórczości ludowej. Jako organizatorzy Jarmarku Jagiellońskiego postanowiliśmy ułatwić ten kontakt.

Jesteś fanem rzemiosła tradycyjnego?

Na stronie jarmarkjagiellonski.pl powstała zakładka #ZnajdźRzemieślnika, gdzie prezentujemy rzemieślników, z którymi można skontaktować się mailowo, telefonicznie lub przez stronę internetową. W tym momencie znajdziesz tam informacje o kilkudziesięciu twórcach, zdjęcia ich wyrobów i przede wszystkim dane kontaktowe. Lista cały czas będzie się powiększać! Na fanpage Jarmarku Jagiellońskiego przez cały czas trwania akcji będą pojawiały się prezentacje kolejnych rzemieślników.

Możliwe, że kupowałeś prace danego twórcy ludowego już wcześniej, podczas Jarmarku, a teraz chcesz powiększyć swoją kolekcję. A może poznasz go dopiero teraz, a jego dzieła przykują twoją uwagę? Chciałbyś zlecić komuś wykonanie konkretnego wyrobu, a styl wybranego rzemieślnika trafia w twoje gusta? A może poszukujesz oryginalnego prezentu?

▲ Sprawdź:

jarmarkjagiellonski.pl/tworcy-online/

facebook.com/JarmarkJagiellonski/

Dodatkowo wkrótce stworzymy specjalną mapę, na której można będzie sprawdzić skąd pochodzi dany rzemieślnik. Być może mieszkasz w tym samym regionie i łatwiej będzie Ci odebrać od niego pracę. A może planujesz podróż po Polsce? Weź pod uwagę odwiedzenie twórcy, który prowadzi otwartą pracownię.

Jesteś twórcą?

Na stronie jarmarkjagiellonski.pl/tworcy-ludowi/ znajdują się opisy każdego twórcy, który brał udział w Jarmarku Jagiellońskim w latach 2007-2019. Jeśli należysz do tego grona i chcesz dodać do swojego profilu wybrane dane kontaktowe (numer telefonu, adres strony www, adres e-mail), zapoznaj się z instrukcją dostępną pod adresem:

jarmarkjagiellonski.pl/rzemieslniku-daj-sie-znalezc-przez-nasza-strone/

Po otrzymaniu podpisanego dokumentu uzupełnimy Wasz profil o podane informacje. To od Was zależy, które dane zostaną przez nas udostępnione. Zgodę tę możecie też w dowolnym momencie wycofać.

▲ Sprawdź:

jarmarkjagiellonski.pl/tworcy-ludowi/

jarmarkjagiellonski.pl/rzemieslniku-daj-sie-znalezc-przez-nasza-strone/

.