Kadr z filmu. Bohater pije alkohol z butelki w tłumie ludzi. Na środku napis Miasto Movie. Wokół napisu widać drobne elementy graficzne przypominające bloki z gry tetris.

Na rauszu | Miasto Movie

 reż. Thomas Vinterberg, czas 115’, 2020 r.

Opis wydarzenia:

Zasłużony Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego i kolejna znakomita pozycja w filmografii Thomasa Vinterberga. Bohaterami swojego filmu Duńczyk uczynił tym razem czterech nauczycieli ze szkoły średniej. Każdy z nich uczy innego przedmiotu, wszystkich jednak łączy frustracja, apatia i stopniowe popadanie w marazm i rutynę. Receptą na ten stan ma być szalony i mocno kontrowersyjny eksperyment, jakiemu chcą się poddać mężczyźni. Planują codziennie dostarczać do krwiobiegu pewną dawkę alkoholu, co ma ich zdaniem poprawić ich ogólny stan i relacje z otoczeniem. W pierwszych dniach metoda wydaje się przynosić zamierzone efekty, szybko jednak alkoholowy eksperyment wymyka się spod kontroli, powodując nieodwracalne konsekwencje. Vinterberg kreśli świetny, zniuansowany i wielowarstwowy portret swoich bohaterów, traktując ich przy tym z szacunkiem i empatią.

 

Informacje praktyczne:

Kiedy: 30 marca 2022, godz. 19.00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa
Wstęp wolny

W programie na marzec 2022 również:

2 marca 2022, godz. 19.00 – „Winni”, reż. Gustav Möller, czas 85’, 2018 r.

9 marca 2022, godz. 19.00 – „Choleryk z Brooklynu”, reż. Phil Alden Robinson, czas 83‘, 2014 r.

16 marca 2022, godz. 19.00 – „Aida”, reż. Jasmila Žbanić, czas 104’, 2020 r.

23 marca 2022, godz. 19.00 – „Ból i blask”, reż. Pedro Almodóvar, czas 113’, 2019 r.

 

Zasady bezpieczeństwa:

Drodzy uczestnicy, zapewne słyszeliście o aktualnych zmianach w przepisach dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych podczas pandemii COVID-19 i chcielibyście wiedzieć jak to wpłynie na Wasz udział w naszych koncertach/pokazach filmowych czy spotkaniach.

Zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH do udziału w naszym wydarzeniu w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób:

  1. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie wymagane na terenie Warsztatów Kultury;
  2. Jeśli posiadasz Unijny Certyfikat COVID tj. jeden z następujących dokumentów umożliwiających niewliczanie Cię w ustanowione limity widzów tj.:

– certyfikat szczepienia,

– certyfikat o negatywnym wyniku testu,

– certyfikat ozdrowienia,

weź go ze sobą i pokaż obsłudze przy wejściu do sali. Osoby z takim zaświadczeniem wchodzą bez limitu związanego z bezpieczeństwem covidowym;

  1. Udział w wydarzeniu mogą wziąć także osoby, które nie posiadają żadnego z powyższych certyfikatów, natomiast może zdarzyć się sytuacja, kiedy osiągniemy limit i dlatego warto przyjść wcześniej. Nowe przepisy pozwalają nam wpuścić do siedziby określoną liczbę osób, które zaświadczenia o szczepieniu nie posiadają;
  2. Jeśli masz objawy przeziębienia, zostań w domu.

Prosimy o wyrozumiałość i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nowe obostrzenia nie wpłynęły negatywnie na odbiór kultury 🙂

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Tagi:

Data

30 marca 2022
Zakończone!

Czas

19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria