zdjęcie przedstawia mężczyznę w garniturze z założonymi rękami.

Premiera powieści „Szpila”. Spotkanie z pisarzem Jackiem Zalewskim

Premiera powieści „Szpila”. Spotkanie z pisarzem Jackiem Zalewskim

Warsztaty Kultury w Lublinie i magazyn Kultura Enter zapraszają na spotkanie z Jackiem Zalewskim, autorem powieści „Szpila”, która przebija nadęty świat celebrytów i rozbraja śmiechem absurdy korporacji.

Aleks kończy studia polonistyczne w małym miasteczku i przyjeżdża do Warszawy robić karierę dziennikarską. Trafia do serwisu plotkarskiego i poznaje dziennikarstwo w najgorszym wydaniu. Tam celebryta nazywany jest „ryjem” a newsem dnia jest gwiazdka bez majtek na show-biznesowej imprezie. Aleks nie radzi sobie z absurdami pracy w korporacji, szefową na wiecznym kacu i arogancką ekipą redakcji. W życiu prywatnym przeżywa erotyczno-intelektualną fascynację „kastrującą” fotografką od której wynajmuje pokój, a potem zakochuje się w koleżance z pracy, co radykalnie zmieni jego życie.

Kiedy: 9 listopada, godz. 17.00
Gdzie: Między Słowami, ul. Rybna 4
Wstęp wolny

Jacek Zalewski ur. w 1975 r. w Lublinie. Absolwent filozofii, pisarz, publicysta, fotograf. Zadebiutował w lubelskim miesięczniku „Na przykład”. Autor filozoficznej książki „Wstęp do wątpienia”, tekstów naukowych oraz esejów publikowanych m.in. w „Twórczości”, „Akcencie”, „Kulturze Enter” i „Czasie Kultury”. Miłośnik analogowych aparatów fotograficznych i starego sprzętu audio.

Tagi:

Data

09 listopada 2021
Zakończone!

Czas

17:00

Lokalizacja

Między Słowami
Lublin, ul. Rybna 4
Kategoria