Kolaż starych fotografii oraz kolorowych, prostych rysunków. Napis "Tajemnice starych fotografii"

Tajemnice starych fotografii | Warsztaty w ramach wystawy „Regał”

ZAPISY

Opis wydarzenia

Zapraszamy na warsztaty z Antoniną Kieliszewską, podczas których będziemy wytężać wyobraźnię i spróbujemy nakreślić możliwe historie ukryte na starych zdjęciach. Jako inspiracja do działań posłuży nam autorska książeczka pt. „Fotografia” będąca częścią Projektu Regał.
Kim mogli być ludzie na zdjęciach? Co lubili, czego nie lubili robić, jakie mieli marzenia, jakie przygody? Może ta pani przed chwilą wróciła z niebezpiecznej górskiej wyprawy, a ten starszy pan na ławeczce jest nauczycielem matematyki i kolekcjonerem porcelanowych piesków? Nie ma tutaj dobrych ani złych odpowiedzi. Będziemy tworzyć historie bardzo zwyczajne, ale też zupełnie niestworzone. Bo skoro nie możemy zapytać naszych bohaterów jak było naprawdę, to ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Prowadząca
Antonina Kieliszewska – absolwentka Grafiki Warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją, tworzy autorskie książki, kolaże, najczęściej z wykorzystaniem starych zdjęć; prowadzi też warsztaty dla dzieci i młodzieży. W swojej twórczości porusza się w obrębie szeroko pojętej nostalgii, pamięci oraz zabawnych dosłowności z nutką absurdu. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

https://www.facebook.com/antoninakie

 

Informacje praktyczne

Kiedy: 26 stycznia 2023, godz. 10.00–12.30
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo:
dla dzieci 7–10 lat
Zapisy:
przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Projekt Regał
Projekt „Regał” jest rodzajem wystawy objazdowej połączonej ze spotkaniami i warsztatami. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie związane z promowaniem książki autorskiej, czytelnictwa i ilustracji. „Regał” powstał z inicjatywy Muzeum Regionalnego w Słupcy i Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Książki prezentowane w ramach wydarzenia to wypożyczone na czas wystawy i warsztatów dzieła artystów, które nie ujrzały półek księgarń i być może nie ujrzą ich wcale. Książki autorskie – przepiękne, zabawne, o głębokiej treści, nietuzinkowym wykonaniu, osobiste – wreszcie mają swoją szansę! Udział w wydarzeniu to niespotykana okazja do kontaktu z wcześniej niepublikowanymi, niepowtarzalnymi tekstami literackimi, możliwość spotkania autorów oraz duża dawka inspiracji dla twórczości własnej.

Informacje praktyczne
Kiedy: 16–31.01.2023 (z wyłączeniem weekendów) w godz. 9.00–16.00
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro

Dla kogo: dla dzieci od 5 lat, młodzieży, dorosłych
Wstęp wolny

Data

26 stycznia 2023
Zakończone!

Czas

10:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro