Biopolis – działania z przestrzenią

Biopolis – działania z przestrzenią to projekt o założeniach ekologicznych, łączący zagadnienia związane ze sztuką współczesną, architekturą krajobrazu i miejską audiosferą.

W jego ramach proponujemy działania tworzone w oparciu o głęboką świadomość współczesnych zagrożeń ekologicznych oraz wynikających z nich problemów społecznych. Będziemy wsłuchiwać się w głos miejskiej wspólnoty: mieszkańców Lublina, ekspertów, naukowców i artystów, ale też podmiotów nie-ludzkich, by tworzyć wspólne opowieści i wizje Lublina jako miasta szczęśliwego.

Naszym celem jest interdyscyplinarny i wielostronny dialog na temat miasta w dobie kryzysu ekologicznego. Dialog łączący sztukę, aktywizm i naukę, w którym teoria stanowi punkt wyjścia do działania. W którym różne formy patrzenia na miasto, jego rozumienia i opisywania staną się pretekstem do wymiany myśli. W którym namysł nad koegzystencją świata ludzkiego i świata przyrody zainspiruje nas do działań praktycznych. I wreszcie, w którym wspólnie zastanowimy się czego oczekujemy od miasta oraz czego miasto oczekuje od nas.

 

KIEDY: nieregularnie na przestrzeni całego roku

GDZIE: siedziba Warsztatów Kultury w Lublinie

WSTĘP
: wolny

Zdjęcie ścieżki porośniętej trawą.

W najbliższych dniach

Minione wydarzenia

Galeria projektu 

Kontakt