Trzy egzemplarze książki Szatański pomiot

Z dumą informujemy, że Daniel Warmuz, który przetłumaczył z języka węgierskiego książkę wydaną nakładem Wydawnictwa Warsztaty Kultury pod tytułem „Szatański pomiot”, otrzymał prestiżową nagrodę Angelus.

Angelus to najwyżej opłacana nagroda literacka w Polsce. Co roku 40 tys. zł. trafia do autorki lub autora najlepszego przekładu. W tym roku to wyróżnienie otrzymał właśnie Daniel Warmuz.

Gratulujemy!


Książka została wydana w ramach serii „Wschodni Express”. Celem serii wydawniczej jest prezentacja czytelnikom polskim najnowszych tekstów literatur wschodnich sąsiadów Polski, poruszających najbardziej aktualne dla tych społeczeństw problemy, niepozbawionych krytycznego dystansu i humoru w patrzeniu na Europę, siebie w Europie oraz Europę w sobie.

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus to najważniejsza nagroda dla książek prozatorskich autorstwa pisarzy z Europy Środkowej wydanych po polsku. Nagroda jest przyznawana corocznie pisarzom pochodzącym z Europy Środkowej, którzy podejmują w swoich dziełach tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur.

Zarówno „Szatański pomiot”, jak i pozostałe pozycje wydane przez wydawnictwo Warsztatów Kultury można nabyć w sklepie internetowym dostępnym pod adresem sklep.warsztatykultury.pl.

Znajdziecie tam m.in. książkę „Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek” K. Babkiny (2021), która w ubiegłym roku zdobyła Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus oraz nagrodę publiczności, a także pozostałe pozycje serii „Wschodni Express”, które w ubiegłych latach były nominowane w konkursie:

Frau Müller nie zamierza płacić więcej” N. Śniadanko (2020),

Pokój do smutku” A. Lubka (2019),

Wasi, nasi oraz inni” O. Bojczenki (2019),

Karbid” A. Lubka (2017).

Zapraszamy również na legimi.pl, gdzie dostępne są nasze audiobooki!