Cyrk Podwórkowy

Cyrk Podwórkowy to projekt Carnavalu Sztukmistrzów, który cieszy się ogromną sympatią mieszkańców miasta. Jest to forma objazdowego cyrku pojawiająca się w oddalonych od centrum dzielnicach i ma być przedsmakiem oferty festiwalu.

 

Coroczny objazdowy program cyrkowy realizowany przez artystów z Polski i świata adresowany do mieszkańców oddalonych od centrum dzielnic Lublina. Jego pilotażowa edycja z 2015 r. spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

Cyrk Podwórkowy nawiązuje do niewielkich trup cyrkowych przemierzających miasteczka i biedniejsze dzielnice dużych miast na początku XX w. Grupy takich cyrkowców – wagabundów, prezentowały krótkie spektakle i zaspokajały kulturalne potrzeby mieszkańców. Na program składały się zazwyczaj elementy akrobatyki, ekwilibrystyki, pokazu siły, iluzji czy żonglerki. Wsparte niewybrednym żartem lub piosenką skłaniały mieszkańców do jałmużny na rzecz artystów. Cyrk Podwórkowy to ciekawy skład artystów z bogatym ulicznym doświadczeniem, który prezentuje swój program w ośmiu dzielnicach miasta na kilka dni przed Carnavalem. Masa wrażeń i mnóstwo śmiechu!

GDZIE: W przestrzeni publicznej (skwery, podwórka), w instytucjach (szpitale, domy dziecka itd.)

KIEDY: Rusza co roku na 4 dni przed Carnavalem Sztukmistrzów

WSTĘP: wolny

Publiczność podczas Cyrku Podwórkowego

Galeria projektu 

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu