granatowe, rozgwieżdżone niebo. Góry śniegu i zakopany w nim telewizor. Napis #kulturaonline w górnej lewej części

W grudniowe środy o godz. 19.00 odkryj krótkometrażowy film tygodnia dla całej rodziny!

Na spotkania z pięknymi animacjami zapraszamy na facebooka Warsztatów Kultury w Lublinie 9, 16 i 23 grudnia.

  • 09.12.20 – krótkometrażowy film “PICO” w reżyserii Kayoko Nagashima
  • 16.12.20 – krótkometrażowy film “Stella” w reżyserii Izzy Burton
  • 23.12.20 – krótkometrażowy film “Święta pingwinów” w reżyserii Arjana Wilschuta

O filmach:

„PICO”, reż. Kayoko Nagashima

Ręka do góry, kto chciałby już ulepić bałwana? W trakcie śnieżnej zabawy nie przydarzy nam się raczej coś tak niespodziewanego jak małej PICO, ale po cichu podpowiemy wam, że wy również możecie zaprzyjaźnić się z jej tajemniczym gościem, tyle, że na odległość, na przykład dbając o nasze środowisko! Tajemniczy gość i otoczenie, w jakim zwykł żyć, na pewno bardzo się ucieszą, kiedy częściej niż samochód wybierzemy rower lub spacer albo kiedy zamiast na konsoli zagramy w grę planszową lub poczytamy książkę! Ogromne podziękowania dla twórczyni filmu Kayoko Nagashimy oraz odpowiedzialnego za muzykę Jeremy Beday’a za ten krótki i bardzo słodki film, który wprowadza nas w świąteczną atmosferę!
Kiedy: 9 grudnia 2020, godz. 19.00
Gdzie: facebook Warsztatów Kultury 

„STELLA”, reż. Izzy Burton

W Święta nikt nie powinien być sam. Stella wie już, że w tym roku nie mogą jej odwiedzić dzieci czy wnuki. Całe szczęście odwiedziny nadejdą z najmniej spodziewanej strony… My również zadbajmy o to, aby wśród nas nikt nie spędzał Świąt zupełnie samotnie. Dzwońmy regularnie do dziadków, zanieśmy sąsiadce, która mieszka sama, paczkę pierniczków w prezencie albo wspierajmy te organizacje, które pomagają osobom samotnym. Ogromne podziękowania dla twórców filmu, czyli brytyjskiego programu Re-engage oraz Izzy Burton i Passion Animation Studios za ten mądry i wartościowy film, który wprowadza nas w świąteczną atmosferę!
Kiedy: 16 grudnia 2020, godz. 19.00
Gdzie: facebook Warsztatów Kultury 

Święta pingwinów, reż. Arjan Wilschut

Nawet pingwin chce spędzić prawdziwe Święta. Co jednak zrobić, kiedy okazuje się, że mieszka na zupełnie innym biegunie niż Mikołaj i los mu nie sprzyja? Całe szczęście, podobnie jak my w codziennym życiu, może liczyć na przyjaciół! Ogromne podziękowania dla twórców filmu, czyli Arjana Wilschuta oraz odpowiedzialnych za muzykę Dicka Wilschuta i Davida Wilschuta, a także cały zespół Animation Works za ten uroczy i pokrzepiający film, który wprowadza nas w świąteczną atmosferę!

Kiedy: 23 grudnia 2020, godz. 19.00
Gdzie: facebook Warsztatów Kultury