nieregularne kolorowe kształty. grafika wielokolorowa: róż, fiolet, niebieski, turkusowy, czarny, czerwony. kilkanaście poziomych wąskich pasków porozkładanych nieregularnie

Berliński duet Tarwater, Muniek Staszczyk w projekcie Muniek i Przyjaciele, brazylijski mistrz gry na organach Hammonda jako Daniel Latorre ORGANisation, transowe you.Guru, nostalgicznie wychylone ku przełomowi wieków Colors. oraz wspaniali artyści dopełniający prezentację wytwórni Instant Classic: ARRM, BNNT is Resina i najnowszy projekt Kuby Ziołka, czyli Jantar – to kolejne zapowiedzi koncertowe, uzupełniające program festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Lublinie w dniach 24–27 czerwca. To już 14. odsłona Innych Brzmień, a 8. pod marką Wschodu Kultury – wspólnego przedsięwzięcia Narodowego Centrum Kultury oraz samorządów Lublina, Białegostoku i Rzeszowa.

Do tegorocznego line-upu festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia dołącza niemiecka formacja Tarwater, wykorzystująca w swej twórczości zarówno tradycyjne instrumentarium, jak i nowoczesną elektronikę, idealnie wymykając się przy tym wyraźnym podziałom gatunkowym.

Nie zabraknie też kolejnych interesujących artystów z Polski, a zwłaszcza projektów premierowych lub takich, których sceniczne życie na blisko półtora roku brutalnie zatrzymała pandemia. Jednym z nich jest np. bydgoskie you.Guru, które powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną – jako dźwiękowy odruch czy reakcja na dziwne czasy. Ich muzyka oparta jest na transowych zapętleniach i psychodelicznych melodiach. Transowe brzmienie nie jest także obce dowodzonej przez Artura Rumińskiego grupie ARRM, tworzącej wyłącznie muzykę instrumentalną, hipnotyczną, wykorzystującą m.in. charakterystyczne dronowe brzmienie gitar. W klimatyczną, ale też dość mroczną podróż zabiorą nas w tym roku również Resina i Daniel Szwed, po raz pierwszy prezentując na żywo materiał z albumu „Multiversion” jako BNNT is Resina.

Innobrzmieniowa publiczność będzie miała także okazję spotkać w Lublinie Muńka Staszczyka, lidera grupy T.Love, który wystąpi jako Muniek i Przyjaciele, prezentując swoje legendarne utwory w wydaniu akustycznym i bardzo kameralnym.

O unikalny muzyczny klimat zadba pochodzący z Brazylii mistrz gry na organach Hammonda Daniel Latorre, który tym razem wystąpi wraz z polskimi muzykami, tworząc wspólnie projekt Daniel Latorre ORGANisation.

W programie nie zabraknie również akcentów lokalnych, jak chociażby puławsko-otwocka grupa Colors., a prezentację wytwórni Instant Classic, której poświęcimy w tym roku na festiwalu szczególną uwagę, dopełni najnowszy projekt Kuby Ziołka – Jantar.

Już wkrótce kolejne ogłoszenia i pełny program festiwalu.

Organizatorzy Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival:

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Lublin, Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Kultura Dostępna.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia jest w sieci Keychange, co stanowi deklarację związaną z zapewnieniem równowagi płci 50:50 w programie festiwalu do 2022 roku.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na: www.innebrzmienia.eu oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/wschod-kultury