Patterns of Europe

Cykl unikatowych pokazów filmowych, wykładów, wystaw, a przede wszystkim warsztatów związanych z szeroko pojętym designem, ilustracją i wzornictwem.

 

Cykl unikatowych pokazów filmowych, wykładów, wystaw, a przede wszystkim warsztatów związanych z szeroko pojętym designem, ilustracją i wzornictwem. Szeroki wachlarz wydarzeń realizowanych w ramach projektu Patterns of Europe | Wzory Europy prezentuje rozmaite obszary kryjące się pod hasłem projektowanie. Przyglądamy się historii designu i ikonom wzornictwa przemysłowego, zaglądamy do pracowni projektantów, dyskutujemy o specyfice tworzenia i charakterystyce poszczególnych branż kreatywnych, zachęcamy młodych ludzi do zainteresowania się profesjonalnym projektowaniem, ale też szkolimy aktualnych i przyszłych przedsiębiorców kreatywnych w różnych obszarach związanych z profesjonalizacją ich biznesów. Interesuje nas projektowanie graficzne i ilustracja książkowa, ale też nowe rzemiosła, tradycyjne wzornictwo ludowe z Lubelszczyzny oraz długofalowy dialog pomiędzy kulturą ludową a nowoczesnym projektowaniem.

Działamy na rzecz ochrony tradycji wzorniczych i rozwoju sektora kreatywnego w naszym regionie. Inspirujemy i dostarczamy branżowej wiedzy tym, którzy pragną z pasji i talentów artystycznych uczynić swój zawód, m.in. prezentując doświadczenia osób czy firm, które tę trudną drogę już przeszły.
GDZIE: siedziba Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a i 7

KIEDY: nieregularnie na przestrzeni całego roku

WSTĘP:
zależnie od tematu i formuły zajęć; na warsztaty każdorazowo prowadzona jest rekrutacja uczestników za pomocą ankiety online

Patterns of Europe

W najbliższych dniach

Minione wydarzenia

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu