Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

Re:tradycja – Jarmark Jagielloński to największy festiwal sztuki i kultury ludowej w Polsce. Podczas trzech sierpniowych dni i nocy Lublin zamienia się w stolicę żywej kultury tradycyjnej. Program festiwalu pozwala usłyszeć, zobaczyć, dotknąć i poczuć kulturę ludową, która w tym czasie całkowicie wypełnia ulice lubelskiego Starego Miasta.

Jednym z najistotniejszych elementów Re:tradycji – Jarmarku Jagiellońskiego jest muzyka tradycyjna prezentowana zarówno w swojej oryginalnej formie, jak i w interpretacji współczesnych twórców. Co roku widzowie mogą też zobaczyć specjalną produkcję muzyczną – koncert re:tradycja, łączący doświadczenia oraz wrażliwość muzyków ludowych oraz artystów znanych ze współczesnej sceny muzycznej. Festiwal to także nocne potańcówki z muzyką tradycyjną graną na żywo, dawne gry i zabawy, warsztaty, wystawy, spektakle, pokazy kinowe i spotkania.

Biorąc udział w festiwalu (w części rzemieślniczej, Jarmarku Jagiellońskim) zobaczymy też unikalne wzornictwo i rzemiosło prezentujące nie tylko tradycje polskie, ale również to pochodzące z innych regionów Europy Środkowo-Wschodniej. Dostrzeżemy kunszt, precyzję i długie godziny pracy ukryte w rękach rzemieślników i ich dziełach. Uwaga, podczas Jarmarku można zapomnieć o teraźniejszości. Doświadczajmy tych chwil!

Kiedy: koniec sierpnia

Gdzie: Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem w Lublinie

Wstęp: wolny, warsztaty z rezerwacją miejsc

Więcej informacji: retradycja.eu

Galeria projektu 

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu