Land art na granicy

„Land art na granicy” to plenerowy program edukacyjny dla osób dorosłych zainteresowanych sztuką i naturą. Jest zorganizowany w obszarze działalności artystycznej, której tło to przestrzeń ziemi i środowisko naturalne.

 

Wytwory pracy są w całości ekologiczne, a pozostawienie ich upływowi czasu i działaniu natury jest integralną częścią projektu. Całość zwieńczona zostanie wspólną prezentacją prac – plenerowym wernisażem w formie spaceru. Naszym podstawowym, acz nie jedynym materiałem będzie wiklina. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji spory, zróżnicowany teren – od otwartego pola, przez świetlisty park, po gęsto zarośnięty lasek. Każdy wykona własny, indywidualny projekt. Istotny jest proces – doświadczenie, twórczy namysł, zmierzenie się z nowym zagadnieniem. 

GDZIE:  różne miejsca

KIEDY: wybrany tydzień września

WSTĘP: Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o wypełnienie udostępnionego w terminie rekrutacji formularza zgłoszenia online.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje

Materiały zrealizowane w ramach projektu są udostępnione na zasadach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska (BY-SA)

Logotypy

Wydarzenie

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu