Mała Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego

Mała Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego to grupa najmłodszych wielbicieli muzyki, którzy pod kierunkiem doświadczonego prowadzącego poznają i wykonują tradycyjne melodie pochodzące z Lubelszczyzny. Odbywające się przez cały rok wspólne próby przygotowują uczestników do prezentacji podczas sierpniowego festiwalu.

 

Każdy, kto choć raz odwiedził Jarmark Jagielloński wie, jak wiele energii i radości płynie z muzyki tradycyjnej. Wiążą się z nią wspólne granie, spędzanie czasu, nawiązywanie znajomości i dobra zabawa. Chcąc zaszczepiać w najmłodszych pasję poznawania i kontynuowania tradycji muzycznych naszego regionu, stworzyliśmy Małą Orkiestrę Jarmarku Jagiellońskiego. W 2019 r. jej pierwszą odsłoną kierował Maciej Filipczuk. Od 2020 r. prowadzącym jest Przemysław Łozowski.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 10+, posiadających własny instrument i podstawowe umiejętności gry. Najmłodsi poznają zarówno repertuar taneczny (polki, oberki, podróżniaki), jak i obrzędowy (kolędy, pastorałki) oraz folklor dziecięcy (dawne zabawy i pieśni). Dzięki metodzie nauki gry ze słuchu, przybliżają się do realiów, w których niegdyś z pokolenia na pokolenie, od mistrza do ucznia, przekazywana była tradycja muzyczna. Próby Orkiestry to dla dzieci także okazja do rozwijania wrażliwości muzycznej i budowania zwyczaju powszechnego muzykowania.

GDZIE: Zajęcia odbywają się w przestrzeniach Warsztatów Kultury w Lublinie – budynkach przy ulicy Grodzkiej 5a i 7
KIEDY: cały rok
WSTĘP: zajęcia bezpłatne, obowiązują zapisy

zdjęcie muzyków stojących na scenie ze swoimi instrumentami

W najbliższych dniach

Minione wydarzenia

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu