Noc Kultury

Lubelska Noc Kultury to prawdziwe święto świetlnych instalacji i pokazów w przestrzeni miejskiej. Program składa się z kilkuset wydarzeń kulturalnych, a większość z nich odbywa się poza murami sal koncertowych, galerii sztuki i muzeów, a więc w bramach, na placach i ulicach lubelskiego Starego Miasta.

Twórcy prezentują instalacje, obiekty i akcje artystyczne w miejscach, których często nie podejrzewalibyśmy o taki potencjał. Sztuka ożywia nieznane i zapomniane zakątki, a te, które znamy, ukazuje w zupełnie innym, nietypowym świetle.

Noc Kultury to festiwal, który nieustannie zaskakuje. Dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe. Podczas jednej z poprzednich edycji artyści przenieśli uczestników wydarzenia do świata książek. Gigantyczne kolorowe litery wysypywały się z okien kamienic, maszyny do pisania grały przez całą noc swoimi metalowymi klawiszami, a poezję można było czytać na murach. Podczas innej odsłony festiwalu uczestnicy przemierzali krainę krawiectwa. Spacerując po Starym Mieście można było zobaczyć akcesoria do szycia w rozmiarze XXL, suknie z porcelany czy przytulić się do futrzanej różowej ściany. Co czeka nas w kolejnych edycjach?
Jedno jest pewne – będzie się działo.

Kiedy: początek czerwca.

Gdzie: Stare Miasto w Lublinie.

Wstęp: wolny, wybrane wydarzenia z rezerwacją miejsc.

Więcej informacji: strona Nocy Kultury

Galeria projektu 

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu