grupa ludzi siedzących na patio podczas spotkania literackiego, na ekranie Kateryna Babkina

Warsztaty Kultury w Lublinie i magazyn internetowy Kultura Enter zapraszają na spotkania literackie.

Spotkanie wokół książki Agaty Fijuth-Dudek „Bez złudzeń i bez maski. Publicystyka Leopolda Ungera w paryskiej „Kulturze” w latach 1970-2000”.

Wspólnie z autorką poszukamy odpowiedzi na pytania o rolę i miejsce Leopolda Ungera w „Kulturze”, a także o jego niepowtarzalny dziennikarski warsztat.
Kiedy: 4 listopada 2021, godz. 17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Wstęp wolny


Spotkanie z Jackiem Zalewskim, autorem powieści „Szpila”, która przebija nadęty świat celebrytów i rozbraja śmiechem absurdy korporacji.

Aleks kończy studia polonistyczne w małym miasteczku i przyjeżdża do Warszawy robić karierę dziennikarską w serwisie plotkarskim i poznaje dziennikarstwo w najgorszym wydaniu.
Kiedy: 9 listopada, godz. 17.00
Gdzie: Między Słowami, ul. Rybna 4
Wstęp wolnyNikt tak nie tańczył jak mój dziadek | Spotkanie z Kateryną Babkiną

Warsztaty Kultury w Lublinie i magazyn internetowy Kultura Enter zapraszają na spotkanie z Kateryną Babkiną poświęcone jej najnowszej książce „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek” wydanej w serii wydawniczej Wschodni Express w tłumaczeniu Bohdana Zadury. Książka „Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek” jest laureatką tegorocznej Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2021, nagrody im. Natalii Gorbaniewskiej ANGELUS 2021 przyznawanej głosami czytelników oraz nagrody dla Bohdana Zadury za tłumaczenie.

Spotkanie odbywa się w ramach festiwalu „Ukraina w Centrum Lublina”. W tym roku festiwal odbędzie się w Lublinie już po raz czternasty i można go uznać za tradycyjne wydarzenie dla mieszkańców Lublina i turystów, podczas, którego poznają kulturę ukraińską uczestnicząc w wielu ciekawych aktywnościach. Wydarzenie to jest organizowane przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza, w ramach której działają ukraińscy studenci, przedstawiciele mniejszości ukraińskiej w Polsce, czy też Polacy zainteresowani Ukrainą.

Kiedy: 20 listopada, godz. 17.00
Gdzie: Trybunał Koronny w Lublinie, Rynek 1
wstęp wolny