Sprawunki

Sprawunki to grudniowe Targi Wyjątkowych Rzeczy dedykowane twórczości lubelskich projektantów, odbywające się w formacie prezentowego last minute.

 

Grudzień jest miesiącem, w którym zapotrzebowanie na upominki dla najbliższych jest prawdopodobnie najwyższe w roku. Nawet najbardziej kreatywnym sen z oczu potrafią spędzać pytania: „Czym w tym roku obdarować babcię?”, „Czy tata już posiada krawat w grochy?”, albo „Co dać kuzynowi studiującemu filologię szwedzką?”. Oprócz liczby osób do obdarowania, a co za tym idzie prezentów do kupienia bądź zrobienia, wyzwanie stanowi też ich unikalność i personalizacja. I tu z odpowiedzią na prezentowe bolączki przychodzą Sprawunki, podczas których w przedświątecznej atmosferze i w formacie prezentowego last minute, można zgromadzić naprawdę niebanalne drobiazgi pod choinkę. Na stoiskach pojawią się przedmioty produkowane w pojedynczych egzemplarzach, albo bardzo krótkich seriach, które zostały wymyślone i wykonane lokalnie, przez projektantów, artystów, rzemieślników i przedsiębiorców kreatywnych.
Do udziału w wydarzeniu w charakterze wystawców zapraszamy „lubelskich kreatywnych” – twórców, projektantów, rzemieślników, artystów i wszystkich tych, którzy stoją za powstaniem unikatowych produktów i usług. Nie ograniczamy asortymentu do wybranych branż czy kategorii produktów, ale oceniamy go przez pryzmat jakości, autorskiego charakteru, pierwszeństwa udziału dla twórców z Lublina i formatu mieszczącego się pod choinką. W atmosferze wspólnego święta pokazujemy lublinianom, że w naszym mieście mieszka i tworzy ogromna grupa utalentowanych twórców, często schowanych w internecie lub w czeluściach mieszkań i pracowni.
Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy to także kolejna próba mapowania i sieciowania lubelskiego sektora kreatywnego, aby jak najlepiej zrozumieć jego potrzeby oraz móc go skutecznie wspierać i promować na arenie nie tylko lokalnej.

GDZIE: sala wystawowa i korytarze Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7

KIEDY: jedna z grudniowych niedziel

WSTĘP: dla odwiedzających wstęp wolny; dla wystawców symboliczna opłata za stoisko i konieczność wcześniejszej rekrutacji

KONTAKT: Zespół organizacyjny Sprawunków sprawunki@warsztatykultury.pl

Stoisko z rękodziełem podczas Sprawunków

W najbliższych dniach

Minione wydarzenia

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu