window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Czarno-biała fotografia członków zespołu LASY w czarnej ramce. Logo Strefy Innych Brzmień.

Koncert LASY | Strefa Innych Brzmień

Opis wydarzenia

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe połączenia. W czerwcu zapraszamy na koncert grupy LASY! Maciej Wojcieszkiewicz i Jacek Prościński zabiorą nas w elektroniczno-perkusyjną podróż bez trzymanki, ale za to prosto w kierunku zbliżającego się wielkimi krokami Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

LASY to zespół z Trójmiasta, który tworzą Maciej Wojcieszkiewicz (Stendek) oraz Jacek Prościński (wh0wh0). Ten pierwszy to aktywny od wielu lat na scenie producent, laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję albumu Reni Jusis. Drugi jest perkusistą, współtworzy między innymi LLovage z Olem Walickim czy Hinode Tapes. Przede wszystkim jednak realizuje swój solowy projekt wh0wh0, w którym rozwija indywidualny styl gry na perkusji. Do tej pory LASY wydały dwa albumy – „Little Giant” oraz nominowany do Fryderyka album „Shroom”. Połączenie tanecznej i nowoczesnej elektroniki inspirowanej tym wszystkim, co w latach 90. było w niej najpiękniejsze z bardzo szybką, żywą perkusją, tworzy niesamowicie dynamiczną mieszankę, ale nadal ludzką i organiczną. Najmocniejszą stroną LASÓW są energetyczne koncerty połączone z improwizowanym bisem oraz z DJ setem w tempie 140–999 BPM , który nierzadko trwa dłużej niż sam koncert.

Informacje praktyczne

Kiedy: 16 czerwca 2023, godz. 20.30
Gdzie: ul. Grodzka 5a – Pub Bałagan 
Wstęp wolny.

Linki:

https://www.facebook.com/LASYmusic

https://www.youtube.com/watch?v=THEWRn1VlL0

 

Tagi:

Data

16 czerwca 2023
Zakończone!

Czas

20:30

Lokalizacja

pub Bałagan
ul. Grodzka 5a, Lublin
Go to Top