window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Instalacja artystyczna z kwiatów. Są podświetlone. Logo Nocy Kultury. Napis: 3/4.06.2023 Lublin

Noc Kultury | 3/4 czerwca 2023

Opis wydarzenia

Czy można sobie wyobrazić, że zapomniana lubelska uliczka zmienia się na jedną noc w najbardziej romantyczny zakątek w Europie, dorównując Barcelonie, Wenecji czy Paryżowi? A może koncerty wcale nie powinny odbywać się na scenach, tylko na ścianach zabytkowych kamienic albo na dachach budynków? Po co chodzić do kina, skoro filmy można obejrzeć pod rozgwieżdżonym niebem?

Noc Kultury to festiwal, który nieustannie zaskakuje. Dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe. Zdarza się, że możemy na własne oczy zobaczyć to, co zniknęło z mapy Lublina wiele lat temu. Uczestnicy stają przed trudnym wyborem. Do zobaczenia jest bowiem kilkaset atrakcji, a czas ograniczony. To przecież tylko jedna noc.
Sztuka ożywia miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami teatralnymi, a uliczki Starego Miasta potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców. Zachęcają otwarte do późna drzwi galerii, teatrów i muzeów. Na program Nocy Kultury składają się projekty zgłoszone w otwartym naborze i produkcje specjalne Warsztatów Kultury. W tym roku w obydwu tych kategoriach młodzież zajmie szczególne miejsce.
 
▲▼▲▼▲▼▲▼▲
 
Tegoroczna Noc Kultury organizowana jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, został Europejską Stolicą Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie Lublin będzie miał okazję zaprezentować Europie wartości ważne dla młodych, pokazać ich aktywności i skierować uwagę w swoich działaniach na młodzież. Tytuł ESM przyznawany jest przez Europejskie Forum Młodzieży na okres jednego roku. Jego celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście oraz budowanie ich tożsamości europejskiej, ale też wspieranie zaangażowania mieszkańców miasta energią i aktywnością młodych osób. To również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodzieży na wielu płaszczyznach. To oznacza, że w tym roku również festiwale organizowane przez Warsztaty Kultury odbędą się pod sztandarem młodych.
 

Informacje praktyczne

Kiedy:  3/4 czerwca 2023
Stare Miasto w Lublinie
Wstęp wolny
Program: maj 2023 na www.nockultury.pl
 

Data

03 - 04 czerwiec 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Więcej informacji

Noc Kultury

Lokalizacja

Stare Miasto w Lublinie
Kategoria
Go to Top